بررسی تحلیلی کامل مصدومیت های میلان در دو فصل اخیر و مقایسه با دیگر رقبای سری آ

مصدومیت های میلان

فوتبال۷۲۴– در دو فصل اخیر، باشگاه میلان پیشرفت آشکاری را در تمام اجزای خود ثبت کرده است. اول از همه پیشرفت در زمینه نتایج ورزشی است که با گذر از برخی اشتباهات اولیه (جیامپائولو و پیشنهاد رانگنیک)، تیم را به سمت موقعیت هایی در جدول رده بندی سوق داد که در فصول گذشته فقط سراب های دوردست بود. در کنار این جنبه ها مصدومیت هم در اردوی روسونری زیاد بوده است.

با ثبات مدیریتی و فنی به دست آمده، آث میلان با اعتبار زیادی برای شرکت و مالکان، به رقابت جدی مثل گذشته، حداقل در حال حاضر در سری آ ایتالیا بازگشته است. اما خبرهای خوب برای میلان مطمئناً به همین جا ختم نمی شود. همچنین مناسب است که بهبود کیفی واضح بازیکنان، حساب‌های شرکت و در نهایت یک «نور در انتهای تونل» یا همان پروژه سن سیرو جدید در نظر بگیریم، پروژه‌ای که شروع به بتن ریزی کرده است. در این تصویر رشد عالی، یک جنبه وجود دارد که بر عملکرد ورزشی تیم تأثیر می گذارد. جنبه ای که احساس کردیم ارزش بررسی دارد و با عبارات معمول “سرزنش بدشانسی” یا “همه این مشکلات را دارند” توجیه نمی شود. و آن چیزی نیست جز مصدومیت های دنباله دار میلان.

هدف تلاش برای یافتن راه حل یا انگشت اتهام به سمت مقصر یا مقصران نیست، بلکه شفاف سازی مشکلی است که به طور قابل توجهی بر عملکرد تیم تأثیر می گذارد و به نظر می رسد هنوز راه حلی برای آن پیدا نشده است. بنابراین نه “دستگیری متهم”، بلکه تشویق به بهبود تنها جنبه ای است که برخلاف روند نتایج عالی ثبت شده در سایر زمینه های مدیریت باشگاه است.

دوره تجزیه و تحلیل در نظر گرفته شده از سپتامبر ۲۰۲۰، با شروع رقابت های رسمی برای مقدماتی لیگ اروپا، تا اودینزه-میلان در ۱۱ دسامبر ۲۰۲۱ است.

این مطالعه شامل بررسی عملکرد ورزشی و مقایسه با سایر تیم‌هایی است که همراه با میلان ۲ فصل اخیر ۵ مکان برتر جدول رده‌بندی را اشغال کرده‌اند: اینتر، آتالانتا، ناپولی و یوونتوس.

برای داده‌های جمع‌آوری‌شده و مورد بررسی، دو منبع مورد استفاده گزارش‌های لگا سری آ برای عملکرد ورزشی و سایت ترانسفرمارکت برای مشکل آسیب دیدگی هستند.

بیایید با آنالیز شروع کنیم و تعداد بازی هایی را که بازیکنان ۵ تیم بزرگ ایتالیا در مسابقات قهرمانی ایتالیا از سپتامبر ۲۰۲۰ غایب بوده اند شروع کنیم.
این نمودار شامل تمام مسابقاتی است که هر بازیکن به دلیل آسیب (با هر ماهیتی)، کووید یا بیماری یا مصدومیت غایب بوده است.

در حال حاضر از این داده های اول می توان تفاوت قابل توجهی را بین میلان و سایر تیم های لیگ مشاهده کرد، با بیش از ۱۰۰ بازی بیشتر از دست رفته توسط بازیکنان روسونری نسبت به دومین تیم در این رده بندی، یعنی ناپولی.

به همین دلیل تفاوت با رقیب اسکودتوی سال گذشته بیشتر جلب توجه می کند: اول اینتر کونته و حالا اینزاگی.

بیایید اکنون با بازکردن کل داده‌ها و تقسیم آنها برای انواع آسیب‌ها، به طور دقیق‌تر وارد شویم. بیایید با حذف مسابقات از دست رفته به دلیل کووید یا بیماری از مجموع شروع کنیم.

اگر از نظر هواداران روسونری، میلان تیمی است که بیشترین ضربه را از بیماری کووید خورده است، در واقع داده ها نشان می دهد که تیمی که بالاترین هزینه را بابت کرونا پرداخت کرده ناپولی با ۵۵ بازی از دست رفته است. ۳ نام بزرگ تاریخی سری آ مساوی هستند، اینتر، میلان و یووه عملاً در یک سطح هستند، یک پله پایین تر از |آنها آتالانتا که تنها ۱۱ بازی را به دلیل کووید بازیکنانش غایب بوده اند.

اکنون داده‌های آسیب‌های غیر عضلانی، یعنی تمام آسیب‌های تروماتیک، التهاب، تاندون، رباط و مشکلات استخوانی را برون‌یابی می‌کنیم.

همچنین در این مورد متاسفانه میلان در صدر جدول است. سردمداران عبارتند از آرنج، مچ پا و لگن آنته ربیچ، زانوی و تاندون آشیل زلاتان ابراهیموویچ، رباط جانبی گابیا، تاندیوپاتی کشکک دو طرفه پلیتزاری و مچ دست منیان. رقمی که متأسفانه به دلیل آسیب دیدگی جدی زانوی کیائر قرار است افزایش یابد، اما متأسفانه اینها نمونه‌ای از این ورزش است و بله، به دلیل بدشانسی زیاد. بیایید بگوییم که بدشانسی در این مورد میلان بدشانس بوده و همچنین تیمی است با آسیب های عضلانی زیاد همانطور که در نمودار بعدی می بینیم.

و در اینجا به حقایق دردناک واقعی می رسیم که کلیشه را از بین می برد: “همه آسیب های عضلانی دارند، تیم خیلی بازی می کند” و بسیاری دیگر.

میلان با اختلاف در صدر با ۱۸۷ بازی از دست رفته به دلیل مشکلات عضلاتی ایستاده است، همچنین یوونتوس شکست خورده را که تعدادی از بازیکنان را از یک مصدومیت مزمن عضلانی به همراه دارد و ناپولی که به طور کلی مشکلاتی مشابه مشکلات ما دارد، بعد از میلان هستند

با این حال، فاصله قابل توجهی که روسونری با آتالانتا و اینتر دارد، چشمگیر است. با نراتزوری که رقیب اصلی از سپتامبر ۲۰۲۰ بوده، تفاوت قابل توجهی است، اما اگر اسامی بازیکنان درگیر را تجزیه و تحلیل کنیم، اوضاع بسیار افتضاح می شود.

برای روسونری در بازی با ۱۰ تیم برتر، بن ناصر (۲۲ بازی از دست رفته)، ایبرا (۱۹)، کیائر (۱۴)، کالابریا (۱۲)، رومانیولی (۱۲)، لیائو (۱۲) و ربیچ (۸) وجود دارند. برای اینتر در بازی با ۱۰ برتر تنها ۱۰ بازی سنسی، ۵ بازی دی فرای و ۴ بازی لوکاکو وجود دارد.

اما این همه ماجرا نیست: ۲۲ مصدومیت عضلانی برای اینتر و ۴۱ برای میلان، ۱۴ بازیکن برای نراتزوری (که منحصر به فرد نیست، یک بازیکن ممکن است چندین آسیب عضلانی در انواع مختلف داشته باشد) و ۳۳ برای میلان.

داده های قابل مقایسه با آتالانتا که دو آسیب عمده دارند – گوسنز (۲۱) و تولوی (۱۴) – به علاوه مشکل خم کننده های پسینا (۸). برای بقیه، تقریبا معمولی است. ناپولی وضعیت قابل قبولی را با تعداد محدودی از بازیکنان دسته اول نشان می دهد: مصدومیت های کوچک مکرر اینسینیه برجسته است، ۵ بار مصدوم شد اما با “فقط” ۹ بازی از دست رفته دارد و ۱۱ بازی از دست رفته کولیبالی. در واقع، آتزوری برای صدمات ضربه ای مانند استخوان گونه و شانه اوسیمن (۲۳)، رباط های غلام (۲۱)، مچ پا و شانه مرتنز (۱۹) هزینه بیشتری پرداخته است. داستانی جدا از یووه، که باید با تیمی دست و پنجه نرم کند که شامل بازیکنانی با آسیب عضلانی آسان مانند کیلینی (۲۴)، رمزی (۲۱) و دیبالا (۹) است که ۱۴ بازی کیه زا و ۱۶ بازی دمیرال به آن اضافه شده است.

بنابراین بیایید انواع مختلف آسیب های عضلانی روسونری ها را تجزیه و تحلیل کنیم تا مشخص شود که آیا نخ قرمزی وجود دارد که آنها را به هم متصل کند یا خیر.

 

و به نظر می رسد که نخ قرمز در عضلات خم کننده ران وجود دارد که بیش از نیمی از مشکلات میلان هستند. ۵۲ درصد که درصد مصدومیت دیگر را باید به آن اضافه کرد، ۲۱ درصد کالف. جمعی که ۷۳ درصد است، مقداری بسیار نزدیک به اینکه بتوانیم خلاصه کنیم که مشکلات عضلانی ما به آن دو بخش خاص مربوط می شود که ۳/۴ کل مصدومیت ها است.

در مورد نظر دکتر مارکو مارانو، متخصص ارتوپد و تروماتولوژیست، متخصص در مدیریت و درمان ورزشکاران، می‌توان نتیجه گرفت که اعداد واقعاً قابل توجه هستند و نشانه‌ای از یک مشکل هستند، اما بخش‌هایی که درگیر هستند دقیقاً همان بخش‌هایی هستند که مربوط به ما هستند. ورزش (فوتبال). برای علل و حل آنها بدیهی است که هیچ دستور العمل جادویی وجود ندارد، اما این امر باعث می شود که آنها در تمرینات ورزشی ضعیف باشند، همچنین با توجه به میزان دانش (و به اشتراک گذاری آنها در بین همان متخصصان در این بخش) مشکل باز، واقعی و عینی که هنوز از راه حل فرار می کند.

در انتهای تجزیه و تحلیل، پنج جدول، یک جدول برای هر تیم، با جزئیات آسیب دیدگی، بازیکن به بازیکن، پیدا خواهید کرد تا هرکس بتواند نتیجه‌گیری کند.

سپس سعی کردیم بفهمیم که آیا این مشکلات عضلانی مکرر بازیکنان به دلیل عملکرد ورزشی و نوع فوتبالی است که میلان از سپتامبر ۲۰۲۰ تا به امروز اتخاذ کرده است، یکی دیگر از کلیشه های ماه های اخیر “مال ما فوتبالی پر از پرس و سرعت است”. بیایید ببینیم که آیا این مورد به لطف داده های موجود در گزارش های لگا سری آ که عمومی و به راحتی در وب سایت Lega Serie A (legaseriea.it) قابل مشاهده است درست است یا خیر.

ما میانگین سرعت هر مسابقه را که توسط ۵ تیم بزرگ مورد نظر انجام شده جمع آوری کردیم و میانگین را بدست آوردیم. بنابراین، داده های نشان داده شده در نمودار میانگین میانگین ها هستند. همانطور که می بینیم اینتر و آتالانتا میانگین سرعت بالاتری نسبت به بقیه دارند. میلان در آخر رده بندی است. از آنجایی که این رقم تنوع نوع سیستم اتخاذ شده در مسابقه را توضیح نمی دهد (و بنابراین اگر میلان یک تیم بیشتر “دونده و تک ضرب” است)، ما کیلومترهای طی شده در هر مسابقه را با باز کردن آنها در ۳ منطقه کلان تجزیه و تحلیل کردیم. : JOG (دویدن آهسته)، RUN (دویدن سریع پایدار)، SPRINT (دویدن انفجاری). این نتایج میانگین های نهایی تیم به تیم است.

آث میلان تیمی است که به طور میانگین بیشترین کیلومتر را در زمین با دویدن آرام طی می کند و پس از آن آتالانتا، یووه، ناپولی و اینتر قرار دارند. همانطور که بعدا خواهیم دید، روسونری در واقع تیمی خواهد بود که به طور قابل توجهی دارای دلتای قابل توجهی بین دویدن آهسته و دوی سرعت، توقف ها و شروع مجدد، سرعت های بیشتر و دویدن مداوم کمتر با سرعت خوب است.

در واقع، بیایید داده های دویدت سریع پایدار را ببینیم.

در این رده بندی، میلان با اختلاف محسوس نسبت به اینتر و همچنین یووه و آتالانتا در انتهای لیست است. بنابراین به نظر نمی رسد روسونری در طول بازی های خود در زمین به دنبال دویدن سریع پایدار باشند.

ما با دویدن انفجاری به پایان می رسانیم.

میلان درست بالاتر از ناپل و آتالانتا در رده دوم قرار دارد اما به میزان قابل توجهی پس از همشهری خود.

سیستم فوتبال میلان که کیلومترهای بیشتری را در دویدن آهسته و دویدن انفجاری طی کرده است به ضرر دویدن سریع پایدار است. آیا این می تواند علت مصدومیت های زیاد باشد؟ پاسخ دادن به آن دشوار است، به خصوص در مقایسه با ارقام آتالانتا که بسیار شبیه به روسونری است اما تعداد آسیب های عضلانی بسیار کمتری دارد.

در زیر جداول انفرادی، تیم به تیم و مسابقه به مسابقه آمده است، که در آن می توانید موادی برای تفکر بیشتر جمع آوری کنید:

میلان، به احتمال زیاد، هرگز کیلومترها بیشتر از حریف خود نمی دود، اما این داده ها مانند سرعت متوسط ​​روی عملکرد ورزشی آنها تأثیر نمی گذارد. تقریباً می توان نتیجه گرفت که این تیم توجه خود را به میزان قابل توجهی به بخش ورزشی نمی سپارد، همانطور که برای سایر تیم ها خواهیم دید.

اینتر بهترین تیمی است که از این تحلیل بیرون می آید: آنها همیشه کیلومترها بیشتر از حریف خود می دوند (تنها ایراد آن شکست مقابل لاتزیو است، با بازگشت بازیکنان آمریکای جنوبی به شهر میلان در نزدیکی بازی)، آنها سرعت متوسطی دارند. همیشه برتر از تیم دیگر هستند و خیلی اوقات وقتی این اتفاق نمی افتد آنها برنده نمی شوند. به طور کلی می توان گفت که اینتر نه تنها از نظر فنی بلکه با قدرت عضلات خود حریف را شکست داده که باعث می شود بیشتر، سریعتر، با کیلومترهای دوی بیشتر و در همه اینها بدون آسیب عضلانی بدود.

آیا آتالانتا دیزل معمولی است؟ می توان گفت بله، با این تفاوت که به نظر می رسد امسال دنده های چهارم و پنجم ورزشی را زودتر از سال های گذشته قرار داده است. او به سختی بیشتر یا بهتر از حریفش می دود، اما، در مقایسه با سایر نام های بزرگ، آنها تیمی هستند که داده ها را همیشه در بین موقعیت های برتر در هر نوع مسابقه (دویدن، دویدن، سرعت دویدن) دارند. نوعی حرکت دائمی با سرعت عالی در طول مسابقه با برخی قله ها که اغلب آنها را به برنده شدن در مسابقات سوق می دهند.

به نظر می رسد ناپولی تیمی است که بیشتر به عملکرد بدنی آنها مرتبط است. پس از شروع آهسته کلاسیک در ابتدای فصل، نتایج و تست‌های ورزشی سطح آتزوری با داده‌ها دست به دست هم داده‌اند. با کاهش عملکرد بدنی، عملکرد ضعیف در جدول رده بندی نرا می بینیم و شروع یک حادثه اضطراری کوچک که مسیر آنها را تضعیف کرد. حداقل در حال حاضر، به نظر می رسد که ناپولی از نظر ورزشی عملکرد خوبی برای پیروزی دارد.

یوونتوس آمار بسیار خوبی ندارد، اما در مقایسه با میلان، با توجه به نتایج ضعیف در زمین، به نظر می رسد که بستگی زیادی به فدرت بدنی خود دارد و با تاکتیک و تکنیک قادر به جبران آن نیست. هشیارکننده ترین رقم، میانگین کم پیمودن کیلومتر در دوی سرعت است، که نشان از تیمی با سرعت ثابت اما کمی آرام دارد.

سپس از خود پرسیدیم که مصدومیت میلان چقدر در این امکان وجود دارد که بتواند بهترین ترکیب ممکن را در اختیار بگیرد، فوتبال مالکانه، و در شرایط برابر با رقبای مستقیم خود، اینتر، آتالانتا و ناپولی مبارزه کنند.

جدول زیر دقایق بازی این فصل بازیکنان ۵ تیم بزرگ را نشان می دهد.

برخی تحلیل‌ها فوراً توجه را جلب می‌کنند: ۱۱ مورد برتر (به رنگ سبز) اینتر دقیقاً همان ترکیب معمول سیمونه اینزاگی است. به طور خلاصه، اینتر تقریباً همیشه با همان ترکیب بازی می کند و با وجود این، آنها تیمی هستند که از نظر بدنی و از نظر مصدومیت بهترین عملکرد را دارند.

همچنین برای ناپولی اسپالتی و تا حدی برای گاسپرینی که فقط با غیبت گوسنز، موریل و تولوی روبه‌رو شد بسیار موفقیت‌آمیز بوده و چرخش مشخص‌تری را بیشتر از روی انتخاب انجام داد تا به ضرورت.

برای هر دو تیم،در حوالی رده‌های پانزدهم تا شانزدهم، کاهش دقیقه بسیار مشخص است. یووه یکدست تر است، با مصدومیت بیشتر و چرخش بیشتر مواجه شده است، اما هنوز تیم اصلی در ۱۱ مکان اول هستند.

حالا میلان از میان نام‌های بزرگ، تنها نامی است که همه ترکیل را در ۱۱ مکان برتر ندارد (یک مهاجم به طور چشمگیری غایب است و یک مدافع میانی بیش از حد وجود دارد)، دو نام بزرگ با ربیچ و ژیرو در رده های ۱۷ و ۱۸ می‌بیند. و بازیکن با کیفیت منتخب در بازار برای کمک به بازیسازی (مسیاس) تنها در رده ۲۱ قرار گرفته است. بیش از هر چیز دیگری، گسترش بسیار زیاد دقایق، نه چندان ناشی از چرخش، بلکه به دلیل تعداد زیادی مصدومیت، ما را شگفت‌زده می‌کند. به طور خلاصه، میلان مبارزه می‌کند و می‌تواند در سطح سایرین با ترکیب عمیق خود باشد، اما آنها در شرایط برابر نمی‌جنگند. جای تأسف و تأسف باقی می ماند که اگر می توانستند حداقل دارای یک ترکیب اصلی در شرایط اینتر و آتالانتا باشند، بهترین بازی را انجام دهند.

ما با جزئیات غیبت های هر بازی رسمی که از سپتامبر ۲۰۲۰ انجام شده است، می پردازیم تا بخشی از یک کلیشه دیگر را پاسخ دهیم: سال گذشته بدتر بود، امسال در حال بهبود است.

اشتباه.

عدم حضور در فصل رسمی مسابقات ۲۰۲۰/۲۱

غیبت مسابقات رسمی فصل ۲۰۲۱/۲۲ (تا روز هفدهم سری آ)

چه چیزی می توانیم استنباط کنیم؟

آث میلان اغلب در طول دوره‌های بحران مصدومیت، به لطف عدم وجود مشکل در مسابقات قبلی که به آنها اجازه می‌دهد با شرایط اضطراری با سطح ورزشی خوبی روبرو شوند، آن را از بین می‌برند. و میلان اغلب در مسابقاتی پیروز می شود که با تعداد غیبت های زیاد مطابقت دارد. مشکلات همیشه دیرتر، چند مسابقه بعد از اوج آسیب دیدگی به وجود می آیند: بازیکنان معدودی که به مسابقات دعوت می شوند، در نهایت خسته و فرسوده می شوند و پس از ۳-۴ بازی از اوج با نتایج بد روبرو می شوند. موضوعی که پس از آن زمانی که صدر جدول چرخه‌ای می‌شود مانند ژانویه تا مارس گذشته یا امسال، از اواسط سپتامبر به بعد، نمود بیشتری پیدا می‌کند. در آن صورت، میلان با آن مینی سریال های منفی روبرو می شود که سال گذشته آنها را از مبارزه برای اسکودتو حذف کرد و سپس خطر به خطر افتادن سهمیه لیگ قهرمانان را در پی داشت.

در نتیجه، تحلیلی که ارائه شد، تکرار می کنیم، به معنای اتهام عمومی یا تعقیب مجرم نیست. هیچ یک از ما راه حلی برای مشکل آسیب دیدگی در دست نداریم و بنابراین این آزادی را نداریم که کسی را مسئول آن معرفی کنیم.

با این حال، آنچه ما از خواندن ساده و انتقال داده‌های عمومی به نمودارها متوجه شدیم این است که موضوع مصدومیت در میلان واقعی، واقعی و تأثیرگذار است و ارزش آن را دارد که با جدیت تمام با آن روبرو شویم، زیرا خطر به خطر انداختن اهداف بزرگ‌تر این تیم را به همراه دارد. تقریباً نوعی تحریک برای حل یکی از آخرین مشکلات باقی مانده برای انجام بازگشت بین بزرگان و برندگان با سرعت بالا است.

جدول مصدومیت میلان

جدول مصدومیت اینتر

جدول مصدومیت ناپولی

جدول مصدومیت ناپولی

جدول مصدومیت آتالانتا

جدول مصدومیت یوونتوس

دیدگاهتان را بنویسید

رقابتهای باشگاهی

آفریقا
competition logo
جام ملتهای آفریقا
2021-2022
آلمان
competition logo
بوندس لیگا 2 آلمان
2021-2022
competition logo
بوندس لیگا 2 آلمان
2020-2021
competition logo
بوندس لیگا 2 آلمان
2016-2017
competition logo
بوندس لیگا 2 آلمان
2017-2018
competition logo
بوندس لیگا 2 آلمان
2018-2019
competition logo
بوندس لیگا 2 آلمان
2019-2020
competition logo
بوندس لیگا آلمان
2021-2022
competition logo
بوندس لیگا آلمان
2019-2020
competition logo
بوندس لیگا آلمان
2020-2021
competition logo
بوندس لیگا آلمان
2018-2019
competition logo
بوندس لیگا آلمان
2017-2018
competition logo
بوندس لیگا آلمان
2016-2017
competition logo
بوندس لیگا آلمان
2015-2016
competition logo
دی اف بی پوکال
2020-2021
دی اف بی پوکال
2018-2019
competition logo
دی اف بی پوکال
2019-2020
دی اف بی پوکال
2017-2018
competition logo
دی اف بی پوکال
2021-2022
دی اف بی پوکال
2016-2017
سوپرکاپ آلمان
2021-2022
competition logo
سوپرکاپ آلمان
2020-2021
اروپا
competition logo
لیگ ملتهای اروپا
2021-2022
اسپانیا
competition logo
سوپرکاپ اسپانیا
2019-2020
competition logo
سوپرکاپ اسپانیا
2021-2022
competition logo
سوپرکاپ اسپانیا
2020-2021
competition logo
سوپرکاپ اسپانیا
2018-2019
competition logo
سوپرکاپ اسپانیا
2017-2018
competition logo
سوپرکاپ اسپانیا
2016-2017
competition logo
لالیگا 2 اسپانیا
2016-2017
competition logo
لالیگا 2 اسپانیا
2019-2020
competition logo
لالیگا 2 اسپانیا
2018-2019
competition logo
لالیگا 2 اسپانیا
2017-2018
competition logo
لالیگا 2 اسپانیا
2021-2022
competition logo
لالیگا 2 اسپانیا
2020-2021
لالیگا اسپانیا
2018-2019
لالیگا اسپانیا
2017-2018
لالیگا اسپانیا
2016-2017
لالیگا اسپانیا
2015-2016
competition logo
لالیگا اسپانیا
2019-2020
competition logo
لالیگا اسپانیا
2020-2021
competition logo
لالیگا اسپانیا
2021-2022
competition logo
کوپا دل ری
2021-2022
کوپا دل ری
2018-2019
competition logo
کوپا دل ری
2019-2020
competition logo
کوپا دل ری
2020-2021
انگلستان
competition logo
پریمیرلیگ انگلستان
2020-2021
competition logo
پریمیرلیگ انگلستان
2019-2020
competition logo
پریمیرلیگ انگلستان
2015-2016
competition logo
پریمیرلیگ انگلستان
2016-2017
competition logo
پریمیرلیگ انگلستان
2017-2018
competition logo
پریمیرلیگ انگلستان
2018-2019
competition logo
پریمیرلیگ انگلستان
2021-2022
ایتالیا
competition logo
سری آ ایتالیا
2021-2022
competition logo
سری آ ایتالیا
2015-2016
سری آ ایتالیا
2016-2017
competition logo
سری آ ایتالیا
2017-2018
competition logo
سری آ ایتالیا
2018-2019
competition logo
سری آ ایتالیا
2019-2020
competition logo
سری آ ایتالیا
2020-2021
competition logo
سری بی ایتالیا
2020-2021
competition logo
سری بی ایتالیا
2021-2022
competition logo
سری بی ایتالیا
2016-2017
competition logo
سری بی ایتالیا
2017-2018
competition logo
سری بی ایتالیا
2018-2019
competition logo
سری بی ایتالیا
2019-2020
competition logo
سوپرکاپ ایتالیا
2015-2016
competition logo
سوپرکاپ ایتالیا
2016-2017
competition logo
سوپرکاپ ایتالیا
2018-2019
competition logo
سوپرکاپ ایتالیا
2019-2020
competition logo
سوپرکاپ ایتالیا
2020-2021
competition logo
سوپرکاپ ایتالیا
2021-2022
competition logo
کوپا ایتالیا
2021-2022
کوپا ایتالیا
2015-2016
competition logo
کوپا ایتالیا
2016-2017
competition logo
کوپا ایتالیا
2017-2018
competition logo
کوپا ایتالیا
2018-2019
competition logo
کوپا ایتالیا
2019-2020
competition logo
کوپا ایتالیا
2020-2021
ایران
competition logo
ایران
2019-2020
competition logo
ایران
2020-2021
برزیل
competition logo
سری آ برزیل
2021-2022
competition logo
سری آ برزیل
2020-2021
بلژیک
competition logo
ژوپیه پرولیگ بلژیک
2019-2020
competition logo
ژوپیه پرولیگ بلژیک
2020-2021
competition logo
ژوپیه پرولیگ بلژیک
2021-2022
competition logo
ژوپیه پرولیگ بلژیک
2018-2019
competition logo
ژوپیه پرولیگ بلژیک
2016-2017
competition logo
ژوپیه پرولیگ بلژیک
2017-2018
competition logo
ژوپیه پرولیگ بلژیک
2015-2016
ترکیه
competition logo
سوپرلیگ ترکیه
2018-2019
competition logo
سوپرلیگ ترکیه
2019-2020
competition logo
سوپرلیگ ترکیه
2021-2022
competition logo
سوپرلیگ ترکیه
2020-2021
competition logo
سوپرلیگ ترکیه
2017-2018
competition logo
سوپرلیگ ترکیه
2016-2017
جهان
competition logo
دوستانه ملی
2021-2022
روسیه
competition logo
پریمیرلیگ روسیه
2021-2022
competition logo
پریمیرلیگ روسیه
2019-2020
competition logo
پریمیرلیگ روسیه
2018-2019
competition logo
پریمیرلیگ روسیه
2017-2018
competition logo
پریمیرلیگ روسیه
2016-2017
competition logo
پریمیرلیگ روسیه
2020-2021
فرانسه
competition logo
سوپرکاپ فرانسه
2020-2021
competition logo
سوپرکاپ فرانسه
2018-2019
competition logo
سوپرکاپ فرانسه
2019-2020
competition logo
سوپرکاپ فرانسه
2017-2018
competition logo
سوپرکاپ فرانسه
2015-2016
competition logo
سوپرکاپ فرانسه
2016-2017
competition logo
لیگ 1 فرانسه
2019-2020
competition logo
لیگ 1 فرانسه
2020-2021
competition logo
لیگ 1 فرانسه
2021-2022
لیگ 1 فرانسه
2017-2018
لیگ 1 فرانسه
2018-2019
لیگ 1 فرانسه
2016-2017
لیگ 1 فرانسه
2015-2016
competition logo
لیگ 2 فرانسه
2019-2020
competition logo
لیگ 2 فرانسه
2020-2021
competition logo
لیگ 2 فرانسه
2021-2022
competition logo
لیگ 2 فرانسه
2018-2019
competition logo
لیگ 2 فرانسه
2017-2018
competition logo
لیگ 2 فرانسه
2016-2017
competition logo
لیگ 2 فرانسه
2015-2016
competition logo
کاپ فرانسه
2021-2022
competition logo
کاپ فرانسه
2020-2021
competition logo
کاپ فرانسه
2016-2017
competition logo
کاپ فرانسه
2017-2018
competition logo
کاپ فرانسه
2018-2019
competition logo
کاپ فرانسه
2019-2020
competition logo
کاپ لیگ فرانسه
2019-2020
competition logo
کاپ لیگ فرانسه
2018-2019
competition logo
کاپ لیگ فرانسه
2017-2018
competition logo
کاپ لیگ فرانسه
2016-2017
هلند
competition logo
اردیویسه هلند
2020-2021
competition logo
اردیویسه هلند
2019-2020
competition logo
اردیویسه هلند
2021-2022
competition logo
اردیویسه هلند
2015-2016
competition logo
اردیویسه هلند
2018-2019
competition logo
اردیویسه هلند
2016-2017
competition logo
اردیویسه هلند
2017-2018
پرتغال
competition logo
تاسا د پرتغال
2020-2021
competition logo
تاسا د پرتغال
2021-2022
competition logo
تاسا د پرتغال
2019-2020
competition logo
تاسا د پرتغال
2018-2019
competition logo
تاسا د پرتغال
2017-2018
competition logo
تاسا د پرتغال
2016-2017
competition logo
تاسا دا لیگا پرتغال
2020-2021
competition logo
تاسا دا لیگا پرتغال
2019-2020
competition logo
پریمیرا لیگا پرتغال
2016-2017
competition logo
پریمیرا لیگا پرتغال
2019-2020
competition logo
پریمیرا لیگا پرتغال
2021-2022
competition logo
پریمیرا لیگا پرتغال
2018-2019
competition logo
پریمیرا لیگا پرتغال
2017-2018
competition logo
پریمیرا لیگا پرتغال
2020-2021
competition logo
پریمیرا لیگا پرتغال
2015-2016

تازه ترین های فوتبال

تخته سیاه - علم فوتبال

P