| | | |

بیلی گلیمور، بازیکن چلسی، در 16 سالگی برای وارد شدن به صنعت مدلینگ خانه پدری را ترک کرد

بیلی گلیمور با نمایشی که در جام حذفی انگلیس مقابل لیورپول صدر نشین از خود نشان داد توانست مسیر را در حرفه فوتبال برای خود هموار تر کند.
این هافبک درجه یک، ملقب به اینیستای اسکاتلندی، در بازی مقابل قرمز های آنفیلد به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد.
بیلی گلیمور، بهترین بازیکن زمین
بیلی گلیمور به عنوان مدل
عملکرد خوب او, جایزه بهترین بازیکن زمین را برایش به ارمغان آورد.

بیلی گلیمور در بازی چند شب پیش به خوبی توپ را از سمت چپ به سمت راست زمین منتقل میکرد.او بازی مالکانه را از خود به نمایش گذاشت وتوانست در جای جای بازی در تقابل هایی که با فابینیو داشت پیروز شود.

بیلی جوان در سن 16 سالگی مدرسه را ترک کرد تا به دنبال رویای خود یعنی فوتبالیست شدن برود.او حرفۀ فوتبالی خود را با تیم رنجرز اسکاتلند آغاز کرد و سپس به استمفورد بریج منتقل شد.

شرکت مدلینگ Burberry به بیلی درخواست همکاری داد اما او اجازه نداد تا حرفه مدلینگ او را از رویایی فوتبال دور کند. در عوض او تصمیم گرفت تا فیلم های الگوهای فوتبالی خود از جمله اینیستا، سس فابرگاس و لوکا مودریچ را از یوتیوب ببیند تا بتواند به هافبکی کامل تبدیل شود.

تکاوری از خود گذشته

بیلی در شهر‌کوچک آردراسن که پنجاه دقیقه از گلاسکو با ماشین فاصله دارد بزرگ شد. او می گوید که در دوران خردسالی هر آخرهفته همراه با مادر و پدربرزگش به پارک محله شان می رفت و ساعت‌ها در آن‌جا فوتبال بازی می کرد.

او از هشت سالگی جزء رنجرز بود و از خود گذشتگی‌اش خیلی زود برای هم‌ تیمی‌هایش نمایان شد. به خاطر اینکه مادرش تا ساعت 4 بعد از ظهر باید کار می‌کرد و پدرش نیز در نیروی دریایی بود، مادر‌بزرگ، عمه و عموی او پیگیر کار او شدند. بیلی میگوید آنها هر روز مرا بعد از مدرسه به اتوبوس رنجرز می رساندند و ساعت 9 شب به سراغم می‌آمدند و این موضوع روز بعد نیز تکرار می‌شد.

کودکی بیلی گلیمور

از آردراسن تا کابم

بیلی در دوران راهنمایی وقتی در مدرسه امتحان می‌داد خودش را با جواب دادن به سوالات به زبان ماندارین(زبان چینی) خود را به چالش می‌کشید.

سه تیم لیورپول، منچستریونایتد و آرسنال به این بازیکن جوان علاقه نشان دادند. اما تیمی که نهایتا او را جذب کرد هیچ کدام از این سه تیم نبود بلکه چلسی بود. بیلی شجاعانه تصمیم گرفت تا پیشنهاد لندنی ها را بپذیرد و ادماه مسیر رویایی فوتبال خود را در این تیم پی گیر شود. او کسی را در اقامتگاه جدید خود نمی‌شناخت و همین باعث شد تا او تمام تمرکزش را برای ارتقا قابلیت های خود بگذارد.

او در باره لیگ برتر می‌گوید:

اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم بازی کردن در لیگ برتر انگلیس آرزوی من بود. بازی در چنین لیگی خود‌ به خود سطح شما را ارتقا می‌بخشد چون شما وقتی مقابل بازیکنان بزرگی به زمین می‌روید ناچار هستید تا سطح خود را نیز بالا ببرید.

بیلی همراه با جام مدرسه فوتبالی
بیلی در مدرسه
بیلی در تمرینات گلاسکو رنجرز

مدل حرفه ای

معولا وقتی فوتبالیست ها وارد دنیای مد و فشن می‌شوند به یک برند مدلینگ تبدیل می‌شوند. اگر به این قضیه شک دارید چطور است نگاهی به رونالدو و بکهام بیندازید!

گلیمور قبل از اولین بازی خود برای آبی‌های لندن مقابل شفیلد یونایتد، هنوز یک سال از قراردادش با Burberry مانده بود.

بیلی می‌گوید:

بعد از یکی از تمرین هایم همراه با تیم چلسی مدیر برنامه هایم با من تماس گرفت و پرسید آیا علاقه ای به مدلینگ داری؟ من آن موقع نمی دانستم که چه جوابی باید بدهم. مدیر برنامه هایم گفت در این یک سال باقی مانده فقط باید چند عکس بگیری.
پرسیدم برای چه کسی؟ گفت برای Burberry
و من پذیرفتم.

عکسی که گلیمور در مدت یک ساله قراردادش با Burberry گرفت
یکی دیگر از عکس های بیلی برای Burberry

فوتبال همیشه اولویت دارد

بیلی علی رغم تمایلش به صنعت مدلینگ، می‌دانست که آینده او در فوتبال است. در رقابت های زیر 21 سال تولون که برای تیم اسکاتلند انجام داد به خوبی به همه توانست نشان دهد که او برای چه کاری زاده شده است!

یک جایزه مرد برتر زمین، ایفای نقشی موثر در پیروزی یک بر صفر در این تورنومنت و صعود اسکاتلندی ها تا رده چهارم این مسابقات از جمله افتخاراتی است که نصیب این استعداد جوان شد. یک ستاره متولد شد و چلسی می‌دانست که تیم به این الماس گران‌بها نیاز دارد.

بیلی همراه با جام جوانان انگلیس
بیلی درحال امضای قرارداد

چیزهای زیادی برای آموختن باقی است

هر بازیکنی در فوتبال نیاز دارد تا با الگو برداری از برترین هم پست هایش توانایی های خود را بالا ببرد و بیلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اسطورۀ بیلی گلیمور یعنی سس فابرگاس بعد از مشاهده عملکرد خوب بیلی در بازی مقابل لیورپول در توییتر به تمجید از این استعداد نو شکوفا پرداخت. شاید می‌توان گفت که فابرگاس با دیدن بازی بیلی به یاد دوران فوتبالی خود افتاده است.

گلیمور فاش کرد که بعد از هر بازی که انجام می‌دهد در یوتیوب با دیدن کلیپ هایی از بازی های سس فابرگاس خود را با این بازیکن اسپانیایی مقایسه می‌کند.
بیلی می‌گوید:

او ( فابرگاس) بازیکنی عالی بود و من همیشه سعی می‌کنم از او بیاموزم.

تسلط بیلی گلیمور بر روی توپ یادآور سبک بازی سس فابرگاس بود
بیلی اذعان داشت که او با تماشای کلیپ در یوتیوب سبک بازی لوکا مودریچ، سس فابرگاس و فرانکی دی یونگ را بررسی می‌کند

اینیستا و فرانکی دی یونگ نیز از جمله بازیکنانی هستند که من واقعا آن‌ها را دوست دارم و تلاش می‌کنم تا سبک بازیم مانند آن‌ها باشد.

من کلیپ های بی‌شماری از بازیکنانی که در پست من بازی می‌کنند، می‌بینم.

به نظر می‌رسد که بیلی گلیمور، استعداد تازه کشف شده این روزهای فوتبال، به خوبی درس‌هایی را که آموخته است، پس می‌دهد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید