| | |

جنجال در مونیخ – نگاهی به گردهمایی سالانه بایرن مونیخ و صحبت‌های هاینر و اولیور کان

به گزارش فوتبال۷۲۴ مجمع عمومی باشگاه بایرن مونیخ آلمان بعد از یک سال که بدون هواداران برگذار شد، امسال در‌ سالن AMG و با حضور نمایندگان ۲۳۰.۰۰۰ عضو رسمی باشگاه برگذار شد.

در این گردهمایی علاوه بر مدیران و رده های نظارتی باشگاه، نمایندگان تشکلهای مختلف هواداران رسمی بایرن مونیخ وقت مشخصی برای گفتگو و ارائه نطرات خود دارشتند. باشگاه بایرن مونیخ در این مجمع سود زیان فصل قبل خود را ارائه دادند و گزارش مالی شفافی را ارائه شد. در این مجمع درخواست علیه حمایت هواپیمایی قطر از بایرن مونیخ در نشست عمومی سالانه قهرمانان رکورد آلمان در اواخر روز پس از حکم دادگاه به رأی گذاشته نخواهد شد.

این تصمیم با تصمیم قبلی دادگاه مخالف است و اکنون الزام آور است، به این معنی که بایرن موظف نیست در مورد موضوعی که توسط اعضا عمومی به دستور کار اضافه شده است، اقدام کند، زیرا حمایت مالی موضوعی برای هیئت ناظر نیست و بر این اساس موضوعی برای اعضا نیست.

با این حال، این موضوع همچنان می توانست در سخنرانی های دیروز مطرح شود زیرا بسیاری از هواداران بایرن با توجه به سابقه بحث برانگیز حقوق بشر قطر به قرارداد اسپانسر اعتراض دارند.


مجمع عمومی سالانه بایرن با ادای احترام به گرد مولر فقید آغاز می شود.


لروی سانه سپر قهرمانی بوندسلیگا 2021 را به AGM می آورد


هربرت هاینر در ابتدا درباره واکسین کووید می‌گوید :🔻

البته این یک تصمیم شخصی برای هر فردی است. اما ما در اف سی بایرن واکسیناسیون را بهترین راه برای داشتن دوباره زندگی عادی می بینیم.

هاینر در مورد کیمیچ: 🔻

من می توانم به شما اطمینان دهم که ما با بازیکنان خود در مورد این موضوع صحبت می کنیم و سعی می کنیم آنها را متقاعد کنیم. در عین حال، حمله علنی به جاشوا کیمیچ طبیعی نیست. ما در کنار جاشوا هستیم و از او محافظت می کنیم.

هاینر در‌ ادامه گفت 🔻

ما هنوز باشگاهی با بیشترین اعضا در جهان هستیم. ما بهترین طرفداران جهان را داریم. در چند ماه گذشته دلتنگ شما بودیم. به نظر می رسد فوتبال یک بازی بدون محدودیت است، اما ما بازی را با قوانین خودمان انجام می دهیم و این کار را به خوبی انجام می دهیم. من اف سی بایرن را آنطور که هست دوست دارم. بیماری کوید، با وجود همه آسیب ها، فرصت های جدیدی را ارائه می دهد. اگر ارزش‌هایمان را حفظ کنیم، در نهایت برنده خواهیم شد.

هاینر در مورد هانسی فلیک: 🔻

با او موفق ترین سال را در تاریخ باشگاه داشتیم. ما از او تشکر می کنیم و برای او بهترین ها را برای آینده آرزو می کنیم.

هاینر در مورد توپ طلا: 🔻

اف سی بایرن همیشه به دنبال عناوین است. به همین دلیل است که همه ما مشتاقانه منتظر دوشنبه هستیم که رابرت لواندوفسکی جایزه توپ طلا را کسب کند. او شایسته این عنوان است و ما برای او بسیار خوشحال خواهیم شد.

هاینر درباره اسپانسرها 🔻

این همکاری تاثیر بسیار مثبتی داشته است. اکنون پنج درصد فرصت داریم. نمی‌دانیم این همه‌گیری چگونه پایان خواهد یافت. ما باید بتوانیم واکنش نشان دهیم. ما می‌خواهیم باشگاه را به جلو ببریم و در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنیم. لطفا یک بار دیگر به این نکته فکر کنید.

هاینر درباره تیم 🔻

من از کودکی طرفدار بزرگ بایرن بودم. در سال 2002، باشگاه برای ساخت یک استادیوم جدید به پول نیاز داشت، در آن زمان سهام به سه شریک آئودی، آدیداس و آلیانز فروخته شد. به همین دلیل است که بایرن توسعه پیدا کرد. خیلی خوب است و ما با این سهامداران کار کردیم.

هاینر درباره مخالفتهای اعضا 🔻

در همه شرایط، گفتگو بهترین راه برای گرد هم آوردن مردم است. ما به قرارداد با قطر عمل خواهیم کرد. هنوز هیچ چیزی پس از آن قطعی نشده است.

هربرت هاینر می گوید باشگاه هنوز در مورد تمدید یا عدم تمدید قرارداد با قطر ایرویز تصمیم نگرفته است. قرارداد فعلی در سال 2023 به پایان می رسد.

بایرن به دلیل ابتلا به ویروس کرونا حدود 50 میلیون یورو از درآمد و سود خود را از دست داده است. این باشگاه در سال 2020/21 گردش مالی 643.9 میلیون یورویی را به ثبت رساند (5 میلیون یورو سود قبل از مالیات، 1.9 میلیون یورو پس از مالیات).

برای مقایسه: نتیجه در سطح چهار سال پیش است. رکورد 2018/19 750.4 میلیون یورو بود. سال گذشته 698 میلیون یورو بود.


دکتر دیتر مایر می گوید که بدهی زمین‌های اف سی بایرن اکنون به طور کامل پرداخت شده و در اختیار باشگاه است

دکتر مایر: 🔻

اف سی بایرن سال گذشته 120 ساله شد. اعضای موسس نمی توانستند اندازه باشگاه امروز را تصور کنند. ما به حمایت شما نیاز داریم. گاهی اوقات حفظ کشتی در دریاهای طوفانی آسان نیست، اما با کمک شما می توانیم آن را انجام دهیم.


اولیور کان در ادامه به صحبت پرداخت 🔻

کووید یک چالش بزرگ برای فوتبال است. این موضوع به‌ویژه برای اف سی بایرن صدق می‌کند. از 8 مارس 2020، ما بازی‌های بسیار کمی با تماشاگران در آلیانز آرنا داشته‌ایم. با وجود این شرایط، درآمد و سود به نظرمن خوب بود.

دلیل این امر البته عملکرد عالی تیم ما در فصل 2020/2021 با نهمین قهرمانی متوالی لیگ بود.

الیور کان که در AGM صحبت می کرد گفت 🔻

همه ما نتیجه فصل 19/20 را می دانیم. ما برای دومین بار در تاریخ باشگاه سه گانه را به دست آوردیم. این بیش از حد منحصر به فرد بود. کل باشگاه در این دوران سخت همه توان خود را ارائه دادند. من از فرصت استفاده می کنم و از همه کارکنان تشکر می کنم که ما امروز یک باشگاه قوی و سالم هستیم. عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا موفقیت بزرگی بود، اما متأسفانه در یک استادیوم خالی. مثل یک جشن بدون خانواده بود. شما (هواداران) غایب بودید.

کان درباره فصل قبل گفت 🔻

فصل گذشته ما برای نهمین بار متوالی قهرمان شدیم. ما اکنون پنجمین ستاره را نیز بر روی پیراهن خود داریم. 9 عنوان متوالی – برخی از بچه ها قهرمان دیگری غیر از بایرن را ندیده اند. بسیاری از مردم این را نمی بینند.” این تسلط را دوست ندارم، اما مشکل ما این نیست.

کان در مورد لواندوفسکی🔻

رابرت برای زدن 41 گل تنها به 29 بازی نیاز داشت. با این کار او رکوردی را ثبت کرده است که هرگز شکسته نخواهد شد، مگر شاید توسط خودش. او بهترین مهاجم جهان است. اگر لوا توپ طلا را دریافت نکند، عمیقاً ناامید خواهم شد. هیچ کس مثل او لیاقتش را ندارد.

کان درباره گرد مولر 🔻

گرد مولر نماد باشگاه ما است. شما همیشه می توانید به سراغ او بروید، او همیشه یک کلمه خوب برای شما داشت. اهداف او پایه و اساس بایرن امروز هستند. گرد همیشه در قلب ما باقی خواهد ماند.

کان درباره لوا:

این واقعیت که بازیکنی از فرایبورگ با ژستی مانند روبرت لواندوفسکی از او تجلیل می کند، نشان می دهد که بایرن از چه چیزی ساخته شده است.

کان درباره صدرنشینی بایرن در رده‌بندی باشگاه‌های یوفا:🔻

ما قطعاً گروهی از سرمایه‌گذاران یا مولتی میلیونر نداریم. اما دلیلی برای مغرور بودن وجود ندارد. موفقیت‌های گذشته تضمینی برای موفقیت در آینده نیست. ما باید به کار خود ادامه دهیم.

کان در مورد کیمیچ: 🔻

جاشوا یک بازیکن مسئول در کلاس جهانی است که همه چیز را برای باشگاه می دهد. کرونا باعث عدم اطمینان بسیاری از مردم می شود. متأسفانه روز گذشته آزمایش کرونای جاشوا مثبت شد. او خوب است و امیدوارم به زودی دوباره به تیم ملحق شود.

کان درباره سوپرلیگ:🔻

این فرمت در عرض 48 ساعت از بین رفت، و به درستی، زیرا این پایان فوتبالی بود که ما آن را می شناسیم و دوستش داریم. این یکی از دلایلی است که ما یک استراتژی روشن برای حفظ پیش رو خود ایجاد کرده ایم.

کان درباره جایگاه بایرن 🔻

به باشگاه‌هایی که در دسته دوم بازی می‌کنند نگاه کنید. من همیشه معتقد بودم که ما باهوش‌تر هستیم و تصمیم‌هایی نمی‌گیریم که آسیب زیادی به باشگاه وارد کند. ما باید این امکان را داشته باشیم.

کان‌درباره سهام باشگاه 🔻

ما حتی نمی‌خواهیم 5 درصد باقیمانده را بفروشیم، اما می‌تواند به ما کمک کند تا از عدم تعادل احتمالی خلاص شویم. ما به این فرصت نیاز داریم زیرا امروز نمی‌دانیم در آینده چه اتفاقی برای باشگاه خواهد افتاد.

الیور کان درباره انتقادات🔻

گفتگو همیشه بهتر از حذف منتقد است. هیچ چیز یک شبه اتفاق نمی افتد. ما از هر دو طرف فضایی برای پیشرفت داریم.

 


توسعه گردش مالی اف سی بایرن در 10 سال گذشته

 


توسعه درآمدهای عملیات مسابقه

 


توسعه سود پس از کسر مالیات

 


یان کریستین دریسن، مدیر مالی بایرن🔻

باشگاه به دلیل کرونا 155 میلیون یورو از درآمد خود را از دست داده است. موفقیت 2019/2020 بخشی از ضررها را جبران کرده است

اعضای باشگاه اکنون در مورد مسئله قطر صحبت می کنند، یکی از اعضا می گوید که 🔻

باشگاه “باید از حقوق بشر دفاع کند” و “دیگر نباید با کشورهای جنایتکار مرتبط باشد”.

بایرن پیشنهاد مخالفت با حمایت مالی هواپیمایی قطر را رد کرده است که در جریان مجمع عمومی رای گیری شود. معاون رئیس دکتر دیتر مایر می گوید این غیرقانونی است. اعضا با هیاهو و سوت واکنش نشان می دهند. یکی از اعضا فریاد می زند:🔻

مشکل این است که شما به حقوق بشر اهمیت نمی دهید!

دکتر مایر رأی‌گیری را قطع می‌کند و به اعضای درحال اعتراض می‌گوید:🔻

آیا شما هم می‌خواهید به آئودی رای دهیم یا به این رأی بدهیم که آیا با پیراهن‌های آبی و سفید بازی می‌کنیم یا خیر؟

نوشته‌های مشابه