| |

صحبتهای حسن صالیحمیدزیچ با نشریه

«ما نتوانستیم در خانه پیروز شویم. این دردناک است. ما نمی توانیم [از ناراحتی] آن خلاص شویم. اما باید به آینده نگاه کنیم.»

 

در مورد حذف از لیگ قهرمانان اروپا :

«البته ما همه عصبانی هستیم زیرا فرصت بزرگی [برای صعود] داشتیم. بدون اینکه به کسی بی احترامی کنم، واقعا فکر می کردم که فرصت بسیار خوبی داشتیم. ما در اسپانیا خوب نبودیم. مستحق شکست 1-0 بودیم.»

 

درباره شکایت دورتموند از داور بازی دیروز :

«ساده بگویم بایرن دیروز تیم بهتری بود. تصمیمات داوری به کنار، ما در بازی اول و دوم این فصل بهتر بودیم.»

 

در مورد ناگلزمن :

«بسیار خوشحالم که تیم مربیگری اولین عنوان خود را به دست آورد. جولیان در 34 سالگی به نظر من بهترین استعداد مربیگری در جهان است. ما از او و کادرش خواستیم تا یک دوره [جدید مربیگری] را در اینجا تعریف کنند. این یک فرآیند یادگیری برای او و برای همه است.

همکاری ما بسیار خوب است. او یک مربی پر ارتباط و با پذیرش و آماده است. من از کار با او لذت می برم. او با فوتبال را زندگی می کند. بازیکنان می دانند که او دانش زیادی دارد و همه در این روند مشارکت دارند.

 

درباره رقابت در بوندسلیگا :

«ما برای تلاش بوروسیادورتموند احترام زیادی قائل هستیم. البته آنها رقیب شماره یک هستند. آنچه در لایپزیگ یا لورکوزن اتفاق می افتد عالی است. ما همین را می خواهیم. ما به فشار نیاز داریم. همیشه نمی خواهیم 20 امتیاز بالاتر باشیم.

 

در مورد سانه :

«لروی بازیکن فوق العاده با استعدادی است که کیفیت ها و قدرت ذهنی کامل را دارد. او اکنون باید آنها را در زمین نشان دهد. وقتی زبان بدن خوبی نشان می دهد، این خوب است. اما اگر این کار را نکرد، خوب نیست. نمی خواهم این را ببینم. من در مورد این قضیه با او صحبت کردم.

او پتانسیل دارد، اما من می خواهم آن را در زمین ببینم. ما چندین بار صحبت کردیم. مسئولان، مربی، بازیکنان، همه انتظار دارند که او در زمین [اصطلاحا] بترکاند. گفتن اینکه چرا او عملکردی مطابق انتظار سخت است. او خوب گوش می دهد. امیدوارم این کار را انجام دهد.»

 

درباره لواندوفسکی :

«البته (ما می خواهیم او را حفظ کنیم). قدر و ارزش لواندوفسکی را بخوبی می دانیم. هواداران او را دوست دارند. اما او بهترین درآمد را در باشگاه دارد. ما همچنین باید به امکانات مالی خود و میزان پول خود نگاه کنیم.

من با لوا صحبت کردم. با ایجنت او نیز صحبت خواهیم کرد. او تا سال 2023 قرارداد دارد. ما تمام وقت [موجود در] دنیا را داریم. ما بهترین مهاجم جهان را داریم و به این افتخار می کنیم. ما هنوز مذاکره نکرده‌ایم، اما این کاری است که ما اکنون انجام خواهیم داد.»

 

حسن صالیحمیدزیچ فروش لواندوفسکی در تابستان را رد کرد:

-اگر بارسلونا با پیشنهاد 40 تا 50 میلیون یورویی وارد شود، آیا (فروش) را در نظر می گیرید؟

+صالیحمیدزیچ: “نه”

-پس قطعا تابستان امسال می ماند؟

+صالیحمیدزیچ: “بله، او تا سال 2023 قرارداد دارد.”

 

در مورد نویر و مولر :

«ما در چند هفته گذشته با خیال راحت در مذاکرات [با آنها] بودیم. امیدوارم تا زمانی که بتوانند بازی کنند [در باشگاه] بمانند. صحبتهای بسیار خوبی داشتیم. آنها سنگ بنای تیم و از بازیکنان کلیدی هستند.»

 

-قرارداد تا 1+2024؟

+«من نمی خواهم در مورد جزئیات قرارداد صحبت کنم.»

 

حسن صالیحمیدزیچ تایید کرد:

«در حال مذاکره با رایان گراونبرخ هستیم.»

-آیا همه چیز خوب به نظر می رسد؟

+صالیحمیدزیچ : «در حال حاضر نمی توانم چیزی بگویم.»

در مورد سوله :

«به طور کلی، نیکلاس مرد فوق العاده ای است. بدترین چیز برای باشگاه این است که بازیکنی در آن سن و سال باشگاه را با انتقال آزاد ترک می کند. ما تمام توان خود را امتحان کردیم. اما پولی [که او می خواست را] نداشتیم تا او را نگه داریم.

پاوارد، اوپا و هرناندز دیروز در سیستم دفاعی سه نفره فوق العاده بازی کردند. این به من امیدواری می دهد. اوپا به خصوص در چند هفته گذشته بسیار پیشرفت کرده است. من واقعا متاسفم که نیکلاس از باشگاه می رود اما ما باید به جلو نگاه کنیم.»

 

درباره ضعیف‌تر شدن تیم بایرن بعد از 2020:

«البته، پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا حفظ همه بازیکنان – مانند کوتینیو مانند پریشیچ – عالی بود، اما نمی‌توانیم باشگاه را از نظر مالی خراب کنیم. ما نمی‌توانیم برنامه ریزی تیم را اینگونه انجام دهیم.

مفت رفتن بازیکنان فقط مشکل بایرن نیست. حتی امباپه هم بازیکن آزاد خواهد بود. بازیکنان، ایجنت ها و باشگاه ها باید راه حلی پیدا کنند، در غیر این صورت فوتبال از بین می رود. نقل و انتقالات رایگان باعث می شود ما باشگاه ها ضعیف تر و ضعیف تر شویم. پس از همه گیری کرونا، این قضیه مد شد.»

 

در مورد بازیکنان ذخیره:

«بازیکنانی مانند روکا و ریچاردز به زمان بازی بیشتری نیاز دارند، اما باید اذعان کنیم که ناگلسمن ابتدا می خواست عنوان قهرمانی را کسب کند. من کاملا متقاعد هستم که روکا تقریبا برای همه تیم های بوندسلیگا فیکس می بود.»

 

-آیا بازیکنی هست که بایرن بخاطرش حسابش را خالی کند و وام بگیرد تا بتواند قیمتش را پرداخت کند؟

+صالیحمیدزیچ :

«اینکار به نظر هیئت نظارت بستگی دارد. اما ما نمی خواهیم باشگاه را به خطر بیندازیم. این فلسفه ما در آینده باقی خواهد ماند.»

درمورد هالند؟ ما بهترین مهاجم جهان را با لواندوفسکی داریم. پس این منطقی نیست.

ما فلسفه ای در باشگاه داریم. ما 14 بازیکن برتر در تیم خواهیم داشت و تعدادی استعداد برتر که می خواهیم آنها را پرورش دهیم. ما مانند انگلیس پول 20 بازیکن برتر را نداریم. ما برای اینکار مربی داریم. هدف ما همچنان این است که در بین 4 تیم برتر اروپا باشیم.

با مربی همه چیز را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد، برنامه ریزی می کنیم و سال آینده برمی گردیم. فصل بعد درست حمله خواهیم کرد. اتفاقی که امسال مقابل ویارئال افتاد دیگر تکرار نخواهد شد. بچه ها یاد خواهند گرفت و در آینده بهتر عمل خواهند کرد.»

 

-آیا سرژ گنابری بازیکن بعدی است که بایرن را به صورت رایگان ترک می کند؟

 

+صالیحمیدزیچ:

«امیدوارم اینطور نباشد. به این دلیل که او بازیکنی است که ما قدرش را می دانیم و هواداران هم همینطور. امیدوارم او اینجا بماند زیرا به خوبی در این تیم جا افتاده است. ما نمی توانیم او را بدون این گروه از بازیکنان تصور کنیم.»

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید