|

مصاحبه اختصاصی توماس مولر با نشریه اسپن انگلیس

فوتبال۷۲۴ – با توجه به شروع بازیهای دوستانه تیمهای باشگاهی در تعطیلات به سر میبرند و توماس مولر بازیکن تیم بایرن مونیخ فعلا در تیم ملی جایی ندارد و در اردوی تیم بایرن مونیخ است

او مصاحبه مفصلی را با نشریه اسپن انگلیس انجام داده است

توماس، نقش فعلی خود را در زمین چگونه توصیف می کنید؟

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

نقش هر بازیکنی معمولاً در طول فصل و در طول بازی تغییر می کند، به خصوص با توجه به جزئیات سبک مربیان. به طور کلی، من همیشه یک بازیکن هجومی بوده ام و سعی می کنم مسیرهای مستقیمی را به سمت دروازه حریف بیابم. بعد از همکاری با هرمان گرلند در تیم دوم، بیشتر از یک بازیکن تهاجمی متوسط کار کردم. سعی می کنم با نقاط قوت و ضعف همکارانم سازگاری داشته باشم تا آنها را به بهترین شکل برای آنها استخدام کنم. وقتی بازیکنانی مانند ریبری و روبن کنترل توپ را در اختیار دارند، نقش من کمی تغییر کرده است، اما با توجه به بازیکنانی مانند کینگزلی کومان، سرژ گنابری و رابرت لواندوفسکی که همگی می‌خواهند به سمت دروازه شوت بزنند، این بیشتر نقشی است که باید پاس بدهم تا یک خودم گلزن باشم

 

 

آیا وقتی می‌گوید شما امروز شماره ده هستید و فردا مهاجم و این تغییر شما را خسته میکند؟

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

مطمئناً، این همیشه در ذهن شماست، اما همیشه به برنامه‌ای که مربی‌تان برای تیمتان و خودتان در نظر گرفته است، پایبند هستید. بنابراین، هر مسابقه یک برنامه متفاوت ندارد. مثلاً همه قبل از فصل می گفتند موسیالا یا مولر شماره 10 بایرن است، مطمئناً ما بازیکنان دوست داریم در مرکز بازی کنیم، اما من و جمال نیز در انواع مختلف مسابقات در پست های مختلف بازی می کنیم نه شماره 10 کلاسیک. بنابراین بستگی به این دارد که در آن دوره ناگلزمن چه چیزی را آماده کرده است تا کاملاً برای ان آماده شویم.

 

 

نقش شما در خارج از زمین چگونه تغییر کرده است؟ می گویید با گذشت سال ها چه زمانی احساس کردید که در رختکن اقتدار و مسئولیت بیشتری دارید؟

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

در ابتدا، البته، شما سعی می کنید نقش خود را ایفا کنید، سعی می کنید از حضور در زمین خوشحال باشید و باید ببینید که همه چیز درست پیش می رود. اما شاید در اوایل دهه بیست زندگی ام ، ارتباط خوبی با کاپیتان ها داشتم، ابتدا با بازیکنان بسیار مهمی مانند مارک فون بومل و سپس فیلیپ لام و باستین شواین اشتایگر، و نقش خوبی در مسابقات مهم بازی کردم. بنابراین شما ارتباطات خوبی با آن بازیکنان دارید و مطمئنا سال به سال بیشتر درگیر بحث های تیمی و غیره می شوید و سعی می کنید نه تنها در زمین با اقدامات خود، بلکه در خارج از زمین نیز تیم خود را وارد کنید. اما با گذشت سالها این مسئولیت بیشتر و بیشتر بر عهده کل گروه می شود. بله، شاید من گاهی از سال گذشته یا امسال و شاید سال آیندهدز این نقش تغییر کنم تا منتظر بازیکنان جدیدی باشم که مسئولیت بیشتری را بر عهده خواهند گرفت. بنابراین شاید الان در مسیر استراحت خودم هستم زیرا در همه بازی ها حضور ندارم. بنابراین بازیکنان جوان تر باید شجاع تر باشند.

 

برای شما چطور است؟

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

اوه، این یک روش عادی زندگی است. من سعی می کنم در هر شرایطی بهترین دستیار و بهترین دوست آنها باشم، ما هر کاری می کنیم و هر کاری می کنم تا باشگاه و تیمم موفق شوند، گاهی اوقات بهتر از بازی های دیگر عمل می کنیم.

 

– وقتی به عملکرد مقابل پاری سن ژرمن به خصوص در نیمه دوم نگاه می کنید از دور تعجب آور است و بعد فکر می کنید که تیم در بازی مقابل لورکوزن چرا اینگونه شد…

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

بله، خوب، اما ممکن است این اشتباه محاسباتی بوده باشد. وقتی یک سورپرایز وجود دارد.همیشه بین انتظارات و واقعیت فاصله وجود دارد

 

 

شاید بله، اما پیش بینی ها مربوط به 10 سال گذشته است که شما خیلی خوب بودید!؟️

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

مطمئنا هدف و ماموریت ما کسب عنوان قهرمانی بوندسلیگا است، این برای ما هم واضح است و فشار الان و بازی بعدی روی ماست، فکر می کنم در مورد درکلاسیکر سوالات زیادی دارید. من فکر می کنم وقتی فصل دوباره در سال 2023 شروع شود، شرایط متفاوت بود، بنابراین اکنون ما کمی مشکلات خود را حل می کنیم، اکنون باید آن را حل کنیم، این کار باید انجام شود.

 

– گلزنی شما در مسابقات بوندسلیگا مقابل بوروسیا دورتموند بسیار خوب است، این نوع نتیجه را چگونه توضیح می دهید⁉️

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

مطمئن نیستم، اما تیم همیشه دوست داشته فوتبال هجومی با بازیکنان هجومی بسیار خوب بازی کند، بنابراین در نهایت طبیعی است که در این نوع مسابقات گل های زیادی داشته باشیم. مطمئناً این عدد بسیار خوب به نظر می رسد و من نیز در سال های اخیر احساس خوبی نسبت به آن داشته ام، اما ما می خواهیم این روند را ادامه دهیم. اما وقتی اکنون به دورتموند نگاه می کنید، آنها خیلی خوب کار می کنند و گل های کمتری دریافت می کنند، بنابراین خواهیم دید که چه اتفاقی می افتد.

 

چه اتفاقی می‌افتد اگر مجبور شوید بازی مقابل دورتموند را برای کسی خارج از آلمان توضیح دهید؟ چگونه آن را توضیح خواهید داد؟

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

برای خارجیها، عزیزان ، آن را تماشا کنید و خواهید دید که یک مسابقه فوتبال زیبا و خوب برای دو باشگاه بزرگ آلمان است و ما منتظر شما هستیم، باشه (می خندد).

 

– چگونه از یک تیم صدر جدول به یک تیم دوم تبدیل شدید .‌چگونه برمیگردید!! ️

 

 

تـوماس مـولـر 🎙:

 

در لحظه اول احساس بدی به نظر می رسد زیرا وقتی از موقعیت صدر جدول به مقام دوم می روید نیاز به کار بهتری دارید و این اتفاق یکشنبه گذشته افتاد و سه روز اول بعد از آن واقعاً بد بود من خیلی به آن فکر کردم و بله دوباره شروع می کنیم. هفته آینده برای آماده شدن برای درکلاسیکر، در مورد آن صحبت می کنیم، باید جزییات کوچک را تغییر دهیم و سپس باید با آن شروع کنیم و سپس همانطور که با طرفدارانمان در آلیانز آرنا گفتم با این نوع بازی در ذهن مانند بازی پاریس به زمین میرویم، بنابراین ما عادت داریم تحت فشار بازی کنیم، اما هیچ تضمینی وجود ندارد، اما مهم است که احساس ناامنی نکنید، بنابراین اهمیت این مسابقه احتمالاً بسیار است. بالاتر از آنچه در سال های گذشته به دلیل شرایط موجود بوده است

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید