| |

مصاحبه هربرت هاینر با BamS

«این یک سال فوق العاده پر تنش بود. از نظر فوتبال، همراه با بسیاری از لحظات عالی و چالشهایی که بخاطر پاندمی داشتیم، هرگز قبلا به اندازه این سال موفق نبودیم. به طور کلی، من فکر می کنم در 12 ماه گذشته خوب عمل کردیم.»

 

شما در مورد از دست دادن درآمد 100 میلیون یورویی در سال گذشته صحبت کردید. آیا اوضاع حتی بدتر خواهد شد؟

هاینر: «این عددی که ذکر کردید صحیح و به روز شده است. ضرر 100 میلیون یورویی در وهله اول به دلیل نبود درآمد ناشی از عدم حضور هواداران است. مطمئنا در سال مالی فعلی سود نخواهیم داشت.»

 

اوضاع برای سایر باشگاه های برتر حتی بدتر است. آیا بایرن در بحران برنده خواهد بود؟

هاینر: «ما در اقتصاد حتی در سطح بین المللی پیشرو هستیم. هیچ بدهی نداریم ، مالکیت 100 درصدی استادیوم خود را داریم و آکادمی بدهی ندارد. ما در جدول از موقعیت خوبی برخوردار هستیم و بصورت پایدار از این بحران خارج خواهیم شد.»

Image

رومنیگه گفت که این باشگاه باید مولر و نویر را بعد از فعالیت حرفه ای خود در تیم در نقش های دیگر نگه دارد.

هاینر: «ادغام بازیکنان سابق موفق در مدیریت یکی از رازهای موفقیت بایرن است. رومنیگه و هوینس بهترین مثالها هستند. به همین دلیل است که کان را به عنوان جانشین به تیم آوردیم.

من نمی دانم توماس مولر چه برنامه هایی دارد. اینکه او می خواهد در دوره ای به یک اسب سوار مسابقات درساژ یا پرورش دهنده اسب موفق تبدیل شود را نمیدانم (با  خنده) . اما مولر و نویر نمایندگان عالی باشگاه بایرن مونیخ هستند. خوشحال می شوم اگر هر دوی آنها به همکاری با باشگاه علاقه مند باشند.»

 

شما در انتقال مدیرعاملی از رومنیگه به کان چه نقش دارید؟

هاینر: «با 40 سال تجربه حرفه ای من می توانم به كان كمک و راهنمایی كنم. الیور نیز به دنبال مشاوره گرفتن از من است. ما کنار هم می نشینیم و درباره خیلی چیزها صحبت می كنیم. او بسیار روشنفکر و پرسشگر است. من از این کار او قدردانی می کنم.»

 

هاینر در مورد واکسن کووید:

«شخصا، وقتی نوبت من برسد، بلافاصله واکسن می زنم. اما این تصمیم شخصی هر شخص است. هنوز هم معتقدم که واکسیناسیون تنها راه متوقف کردن این بیماری همه گیر است.»

 

آیا بایرن به دلیل کووید فکر می کرد که در جام جهانی باشگاهها بازی نکند؟

هاینر: «نه! تیم و مربیان واقعاً چشم به راه مسابقات هستند و مصمم به کسب عنوان ششم و فتح ششگانه هستند. فقط بارسلونا قبلاً چنین کاری کرده است. مهم بود که فیفا بتواند یک پروتکل بهداشتی منطقی ارائه دهد.»

در مورد هانس دیتر فلیک

هاینر: «از آنجایی که هانسی فلیک پاییز 2019 زمام امور را به دست گرفت، ما در هر رقابتی که وجود داشت پیروز شدیم. اکنون دو بازی را باختیم، که همیشه می تواند اتفاق بیفتد. هانسی وضعیت را به صورت حرفه ای مدیریت کرد و به طور مکرر تأکید می کند که برای ماندن در سطح اول باید هروز سخت کار کنیم.

Image

وظیفه ما در تابستان تقویت تیم در نیمکت بود، زیرا برنامه بازیها خیلی فشرده است. پیدا کردن جای خودت در تیم در بایرن آسان نیست، زیرا پیش روی شما یک تیم برنده سه گانه وجود دارد. در کل ما بخوبی مجهز است.»

 

س: آیا هانسی فلیک فصل آینده مربی بایرن خواهد ماند؟

هاینر: «او تا سال 2023 قرارداد دارد.»

س: این معنی زیادی نمی دهد.

هاینر: «فقط فرض کنید که ما برای کار هانسی فلیک ارزش قائل هستیم. ما از کاری که انجام داده بسیار سپاسگزاریم. او ما را به عناوین بعدی خواهد رساند.»

 

آیا بعد از عدم موفقیت در تمدید قرارداد ، گفتگوی دلجویانه ای بین شما و آلابا انجام شد؟

هاینر: «من از طریق ایمیل به او تبریک گفتم که به عنوان فوتبالیست سال اتریش انتخاب شد. من ظرف 15 دقیقه پاسخ دریافت کردم. او خوشحال بود. اما دیگر در مورد قرارداد او صحبتی نکردیم.

«حالت آلابا خوب است. شما باید با اوضاع بصورت حرفه ای کنار بیایید. او و ایجنت او نظرات خود را در مورد ساختار مالی قرارداد جدید داشتند. این کار او قانونی است.»

 

آیا او (آلابا) به رئال مادرید می رود؟

هاینر: «تا جاییکه که من می دانم، این اتفاق هنوز نیفتاده است.»

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید