| | |

چلسی 2 لیورپول 0 – کلوپ روی نوار باخت – لیورپول در بحران

دور پنجم جام حذفی انگلستان موسوم به FA CUP امشب در لندن برگزار شد و طی آن آبی پوشان لندنی در ورزشگاه استمفورد بریج در برابر لیورپول یورگن کلوپ قرار گرفتند و در پایان با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسیدند. گلهای پلسی را در این بازی ویلیان در نیمه اول و بارکلی در نیمه دوم به ثمر رساندند.

شاید با شکست از واتفورد، یورگن کلوپ با وجود ایجاد 7 تغییر در ترکیب خود در استمفورد بریج ویرجیل فندایک، اندی رابرتسون، فابینیو و سادیو مانه همگی را در ترکیب خود داشت.

قرمزها با درخشش شروع كردند. با جابجایی در دفاع چلسی فضا ایجاد می‌کردند. مانه به ویژه هنگامی كه با تاكومی مینامینو و كورتیس جونز مثلثی درخشان تشکیل دادند.

اما ضعف فابینیو باعث گل شد، او نتوانست پاس جو گومز را در اختیار بگیرد، باعث شد توپ برای ویلیان آماده شود. و توپ به راحتی گل شود.

در ادامه چند شوت به سمت دروازه چلسی زده شد، کپا پشت سر هم ضربات مانه اوریگلی و جونز را دفع کرد، این بهترین موقعیت لیورپول بود. اگرچه مانه و مینامینو می توانستند با فرصتهایی که داشتند حداقل یک گل به ثمر برسانند. در نیمه دوم چلسی دومین آسیب دیدگی زودرس خود را متحمل شد، فرانک لمپارد را مجبور به انجام یک سری تغییرات در سیستم بازی کند.

مطمئناً لیورپول نسبت به بازی قبل بهبود یافته بود. بیشتر موقعیت های آنها از بالای سر مدافعان به داخل محوطه انجام می‌شد که مانه حضور داشت، اما کلوپ خواستار تغییر بود، و اوریگی مخصوصاً فاقد زهر در حمله بود.

قبل از اینکه کلوپ مداخله به موقع انجام دهد، میزبان دومین گل خود را زد. جونز جا‌ماند، راس بارکلی توپ را گرفت و 60 متر را به سمت دروازه حرکت کرد، فابینیو نیز در ادامه نتوانست مانع او شود.

سرانجام اوریگی با جیمز میلنر، روبرتو فیرمینو و بعداً محمد صلاح همراه شد و لیورپول در یک تلاش ناامید برای بازگشت به نتیجه،به ترکیب 4-2-3-1 رسید. اما خیلی دیر شده بود.

قرمزها باز هم در مرحله ۱/۴ نهایی برای پنجمین فصل متوالی، از جام حذفی خارج شده اند …
بهترین بازیکن زمین: سادیو‌مانه

داور: کریس کاوانا

چلسی: كپا؛ آزپیلیکوئتا ، رودیگر ، زوما ، الونسو؛ گیلمور ، کوواچیچ (کوه 42 ′) ، بارکلی؛ پدرو ، ویلیان (جورجینهو 51) ، ژیرپد (جیمز 90)

لیورپول: آدریان؛ ویلیامز ، گومز ، ون دیک ، رابرتسون؛ فابینیو ، لالانا (صلاح 80 ′) ، جونز (میلر 70 ′)؛ مانه ، اوریگ (فیرمینو 70) ، مینامینو

آمار بازی و ویدئوی گلها و خلاصه بازی را در ادامه ملاحظه میفرمائید.

آمار دو تیم
نمرات بازیکنان لیورپول و چلسی – بارکلی بهترین بازیکن میدان
گل بارکلی به لیورپول
گل ویلیان به لیورپول
خلاصه بازی چلسی 2 لیورپول 0 جام حذفی انگلیس

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید