| |

250فوتبالیست شاغل در لیگ‌های فوتبال انگلیس مورد تحقیقات مالیاتی قرار گرفتند

تحقیقات درمورد امور مالیاتی فوتبالیست های حرفه ای طی یک سال بیشتر شد

به گزارش فوتبال۷۲۴ به نقل از نشریه تلگراف ، تقریبا 250 فوتبالیست حرفه ای توسط HMRC (اداره پرداخت و گمرک بریتانیا) در مورد نقض احتمالی در طول 2019/2020 تحت بررسی قرار گرفته اند

طبق بررسی های یک گروه حسابداری دولتی ، تحقیقات HMRC در امور مالیاتی فوتبالیست های حرفه ای ، از جمله هرگونه نقض احتمالی در مورد حقوق تصویری ، تقریباً سه برابر شده است.

اطلاعات گروه UHY نشان داد که حدود 246 فوتبالیست حرفه ای تحت نظارت HMRC در طول 2019/2020 ، در مقایسه با 87 مورد در فصل قبل ، تحت بررسی قرار گرفته اند.

براساس این مطالعه ، تعداد تحقیقات نمایندگان و هرگونه هزینه پرداخت شده در سال 2018/19از ۲۳مورد به ۵۵مورد در 2019/20 رسیده است. در همین حال ، حدود 25 مورد تحقیق در همین مدت درباره باشگاه های فوتبال انجام شد که دو مورد بیشتر از سال گذشته بود.

مالیات اضافی HMRC که از تحقیقات مربوط به فوتبال حرفه ای و تا پایان سال 31 مارس 2020 به دست می آید ، معادل 73.1 میلیون پوند بود ،این بیش از دو برابر رقم قبلی در سال قبل است (35.3 میلیون پوند)

 

معاملات حقوق تصاویر جایی است که به بازیکنان می توان مبلغی اضافی بغیر از دستمزد برای استفاده از تصویر خود توسط باشگاه‌ها ، از جمله در تبلیغات پرداخت کنند.

معمولاً این درآمد را می توان به شرکتی که برای این منظور توسط بازیکن ایجاد شده پرداخت شود و فقط با نرخ 19 درصد مالیات محاسبه می شود و نه نرخ مالیات بر درآمد 45 درصد که توسط افراد پرداخت می شود.

در بعضی موارد ، شرکتهای دارای حقوق تصویری می توانند در خارج از کشور مستقر شوند ، که مالیات پرداخت شده را حتی بیشتر کاهش می دهد.

اگر اعتقاد بر این است که هر بازیکن مبلغ اضافی قابل توجهی در پرداخت حقوق تصویر بالاتر از آنچه که عرف آن مشخص شده دریافت شود ، می تواند هدف HMRC باشد و می تواند آن را بررسی کنند

الیوت بوس ، شریک UHY و متخصص امور مالیاتی ورزش گفت:

اگر در مسابقات قهرمانی نفر دوم باشید ، مبلغ زیادی در پرداخت حقوق تصویر دریافت می کنید ، پس احتمالاً این موضوع باعث می شود تحقیقات توسط ما انجام شود.

ممکن است مجبور شوید برای HMRC یک مدرک محکم ارائه دهید تا نشان دهد چگونه به درامد حقوق تصویر رسیده‌اید

بوس افزود که اطمینان از پرداخت مقدار صحیح مالیات در تمام جریان های درآمد می تواند زمینه ای برای سلامت حقوقی باشد

 

او می‌گوید:

با وجود داشتن درآمد بسیار قابل توجه ، بسیاری از فوتبالیست های جوان توصیه مالی را در مورد مالیات مد نظر قرار نمی‌دهند.
اغلب آنها متوجه نمی شوند که نیاز به پرداخت هزینه هایی دارند که باشگاه هنگام امضای قرارداد جدید به نماینده بازیکن از طرف بازیکن پرداخت می کند. این امر غالباً منجر به تخلف و در نتیجه ، تحقیقات و مجازات های سنگین می شود.”

 

سخنگوی HMRC اظهار داشت:

 

ما کاملا رک هستیم كه همه باید آنچه را كه طبق قانون بدهکار هستند بپردازند صرف نظر از ثروت ، وضعیت یا شغلشان. كار این اداره در صنعت فوتبال نمایشی نیست بلکه از این تلاش مستمر برای کمک به حمایت از صنعت فوتبال و اعضای آنها است
ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با باشگاه‌ها و بازیکنان در طول سال 2020 هستیم ، به خصوص در این زمان های چالش برانگیز.
تعداد پرونده های استعلام و میزان مالیاتی که در هر سال ارائه می دهیم با باز شدن و بسته شدن پرونده ها و پرداخت هر گونه بدهی که پرداخت می شود ، تغییر می کند. این امر مقایسه بین سال های مالی را دشوار می کند.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید