۳ روشی که بایرن مونیخ میتواند زیر نظر ناگلزمن تیمش را در زمین آرایش کند

در چند هفته گذشته بایرن مونیخ امضای یولیان ناگلسمن را رسمی کرد و او را به گرانترین مربی تاریخ فوتبال تبدیل کرد. اکنون هواداران فوتبال در سراسر جهان که تا حد زیادی بخاطر دانش تاکتیکی باورنکردنی اش از وی قدردانی می کنند، در این فکر هستند که چگونه این مربی آلمانی ممکن است تیم خود را برای موفقیت آماده کند. ما با انتخاب ۳ روش که ممکن است جولیان ناگلسمن در فصل آینده صف آرایی کند، به این بحث می پردازیم!

۳-۴-۲-۱

جولیان ناگلسمن در طول زمان حضور خود در دو باشگاه هافنهایم و لایپزیگسیستم ۳ دفاعه را ترجیح داده است و ۳-۴-۲-۱ منطقی ترین آرایه یا چیدمان است. مشکل این چیدمان در این است که توماس مولر از پست شماره ده دور می شود که او در تحت مربیگری هانسی فلیک موفقیت زیادی کسب کرده است. اما مولر حرفه بازیکنی خود را به عنوان یک وینگر راست آغاز کرد و احتمالا با برگشت به پست قبلی در یک سیستم ۳-۴-۲-۱ کاری بیشتر از خوب انجام خواهد داد. این بازیکن آلمانی همچنین ۳۱ ساله است و به زودی می تواند در معرض افول باشد، بنابراین ایجاد یک آرایه یا چیدمان حول یک رائومدویتر خود خوانده ممکن است به هر حال خیلی منطقی نباشد. بعلاوه، سیستم تیم احتمالا در جهت بهترین روش برای گرفتن بهترین نتیجه از رابرت لواندوفسکی در مقایسه با سیستم ۳-۱-۴-۲ باشد. این مهاجم لهستانی در تمام دوران حرفه ای خود به صورت تک مهاجم بازی کرده است. اگرچه او به راحتی قادر به سازگاری است، اما حفظ بهترین بازیکن بایرن در نقشی که با آن بیشترین احساس راحتی را دارد، منطقی است.

این یک سیستم عالی مبتنی بر مالکیت است، با قابلیت ایجاد همزمان بازی در عرض و مرکز میدان. این سیستم باید مناسب بایرن باشد و به تعداد زیادی از وینگرهای این تیم اجازه می دهد تا در نقشهایی که مناسب مهارتهای آنها است فعالیت کنند. سرژ گنبری ، لروی سانه و کینگزلی کومان همگی به عنوان وینگرهای معکوس منطقی عمل می کنند و بنابراین بدون در نظر گرفتن انتخاب اول یا نبودن، گزینه مفیدی برای ناگلسمان خواهد بود.

۳-۱-۴-۲

۳-۴-۲-۱ شاید منطقی تر برای بازیکنانی باشد که ناگلسمان در بایرن در اختیار دارد، اما غیرقابل انکار است که ۳-۱-۴-۲ گزینه مورد نظر او در هوفنهایم و لایپزیگ بوده است. گاوهای قرمز (لایپزیش) بازیکنان زیادی دارد که ممکن است بیشتر برای ۳-۴-۲-۱ مناسب باشند، اما به جای آن اغلب ۳-۴-۱-۲ بازی می کند. به عنوان مثال دانیل اولمو و کریستوفر انکونکو دو گزینه متداول تیم در زوج خط حمله تیم هستند، علیرغم اینکه احتمالا بیشتر به عنوان پستهای وینگرهای معکوس مناسب هستند. این چینش می تواند بیشتر بصورت ۳-۴-۱-۲ شود تا به مولر اجازه می دهد تا پست شماره ۱۰ را به وضوح داشته باشد و گورتسکا بیشتر یک پست هافبک فعال (BBM)  را بازی کند. اما کیمیش برای پست “شماره شش” به سبک کوین کمپل کاملا مناسب است تا احتمالا نیاز نباشد گورتسکا چنین پست دفاعی را بازی کند و به راحتی می تواند در کنار مولر به خط دفاع حریف فشار بیاورد.

استفاده از آلفونسو دیویس نیز می تواند به عنوان یک مدافع کناری منطقی باشد، در حالیکه بنجامین پاوارد و لوکاس هرناندز احتمالا بیشتر به هر حال مناسب موقعیت های دفاع وسط با حضور و فعالیت در کناره ها هستند. هر دو مدافع فرانسوی به طور مساوی قادر به بازی در پستهای دفاع میانی و فول بک هستند، بنابراین ترکیبی از هر دو موقعیت کاملا ایده آل است. پس، همزمان که تیم سرژ گنبری را به سمت یک مهاجم سوق می دهد، آنها می توانند با هیولایی در دفاع مانند دایوت اوپامکانو یا نیکلاس زوله ارتباط داشته باشند. روی کاغذ، این خط دفاعی بسیار نفوذناپذیر به نظر می رسد، با این آگاهی که آنها در حال حاضر یک دفاع جناح راست (وینگر دفاعی راست) طبیعی در تیم خود ندارند. کینگزلی کومن می تواند به راحتی به روش کالوم هادسون اودوی ایفای نقش کند، اما بایرن احتمالا خواهان گزینه دفاعی محکم تری است. اگر ناگلزمن در فصل آینده به دنبال بازی با سیستم سه دفاعه باشد، یا شاید بنجامین پاوارد جایگزین این پست شود، ممکنست این نقطه همانجایی باشد که او سرمایه گذاری و تکیه می کند.

۴-۲-۳-۱

در حقیقت، جولیان ناگلسمن ممکن است در فصل بعد به راحتی و دقیقا به همان روال مربی قبل از خودش عمل کند. او ممکن است همانند سیستمش در لایپزیگ کارش با سیستم ۳ دفاعه راحت کند و در عوض در جایی که فلیک کارش را در سیستم ۴-۲-۳-۱ رها کرد، ادامه دهد. اگرچه آلفونسو دیویس به عنوان یک مدافع کناری بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد، او هم یکی از بهترین مدافعان چپ در جهان است و هنوز هم برای این نقش بسیار مناسب است. در همین حال، توماس مولر در موقعیت عادی خود [پست شماره ۱۰] آزاد خواهد بود، همچنین گنبری ، کومان و سانه در هم در بازی در پستهای عادی خود آزاد هستند. این باشگاه باواریایی همینطور که فول بک ها در بالا و در عرض می مانند، به راحتی و با کمک یوزوآ کیمیش در هنگام انتقال توپ از دفاع به حمله ساختار سه دفاعی ایجاد کند. منطقی ترین کار احتمالا این است که ناگلسمن بجای از بین بردن قالب ۴-۲-۳-۱ و انجام هر کار تاکتیکی ابتکاری، با همین چینش ۴-۲-۳-۱ ادامه دهد. با اینحال، آن کسی که درموردش صحبت می کنیم، جولیان ناگلسمن است و باید انتظار نوآوری داشت.

 

این هم از از آن ۳ روش! ۳ راهی که یولیان ناگلسمن می تواند در بایرن مونیخ بازیکنانش را صف آرایی کند. فکر می کنید ناگلسمن چگونه تیمش را آرایه بندی می کند؟ حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین منتظر مقالات بیشتر را در همین وبسایت باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

تازه ترین های فوتبال

تخته سیاه - علم فوتبال

P