50 مردی که لیورپول
| | | | |

50 مردی که لیورپول را ساختند – بخش اول – شماره های 50 و 49

فوتبال724– به عنوان بخشی از جشن های 125 سالگی لیورپول 50 چهره برجسته را از تاریخ این باشگاه که ارزش تحسین دارند توسط کانال باشگاه انتخاب شده اند که به مرور آنها را معرفی می کنیم. نه تنها لیستی از بزرگترین بازیکنانی که تا به حال پیراهن لیورپول را به تن کرده اند، 50 مردی که لیورپول را ساخته اند قهرمانان باشگاه و کسانی را که سال ها با وفاداری به این باشگاه خدمت می کردند انتخاب شده اند که میراثی ماندگار از خود به جا گذاشته اند.

50- اریک ساویر

نقش اریک ساویر را در انقلاب بیل شانکلی به رهبری لیورپول در دهه 1960 هرگز نباید دست کم گرفت.

یک حسابدار با مغز کسب و کار زیرکانه، او یار نزدیک بنیانگذار لیتل وودز جان مورس، اسپانسر اصلی اورتون بلکه همچنین سهامدار لیورپول بود که وی را به هیئت مدیره آنفیلد توصیه کرد.

خوشبختانه، آنها به توصیه های مورس توجه کردند و پس از آنکه ساویر به عنوان مدیر منصوب شد، وی سریعاً اعضای هیئت مدیره را ترغیب به سرمایه گذاری در برنامه های بلندپروازانه شانکلی برای این باشگاه کرد.

این مدیر پس از یک سری پیشنهادات نقل و انتقالات ناکام ناامید شده بود، اما به لطف ساویر، سر کیسه را شل کردند و در ماه مه 1961 با شکستن رکورد نقل و انتقالات باشگاه با 37،000 پوند یان سنت جان را خریدند.

با سرازیر شدن جریان مالی به باشگاه، به زودی قراردادهای مشابه نیز در پی آمدند و در نتیجه، ثروت لیورپول چه در زمین و چه از زمین خارج افزایش یافت.

49- گری مارسدن

سومین اثر محبوب گری مارسدن خواننده اصلی گروه محبوب Merseybeat 1960s،  با نام “You’ll Never Walk Alone”، به عنوان سرود غیرقابل انکار باشگاه فوتبال لیورپول در سراسر جهان معروف شد.

یک هوادار مادام العمر لیورپول که در توکستث متولد شده است، آوازهای مارسدن تقریباً در هر بازی خانگی از آنفیلد شنیده می شود زیرا این آهنگ توسط کوپ در سال 1963 پذیرفته شده است.

هنگامی که قبل از شروع بازی روی سیستم بلندگوهای آنفیلد پخش می شود، هواداران با خواندن آن به تیم اطلاع می دهند که هر قدم در کنار آنها هستند.

این ترانه ای است که از سالهای بسیار دور نماد باشگاه است و در فینال جام حذفی در سال 1989 مارسدن اجرای بسیار احساسی را به افتخار هوادارانی که در ماه گذشته در هیلزبورو جان خود را از دست داده بودند در ومبلی اجرا کرد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید