نگاهی به آمارهایی که تیم بی نظیر کلوپ خواهد شکست

در دنیای امروزی فوتبال، تمام نگاه ها به لیورپول یورگن کلوپ است، تیمی که احتمال می رود بعد از سی سال بتواند مجدد افتخار تصاحب لیگ داخلی را به آنفیلد ببرد، اما فقط در این خلاصه نمی‌شود، کلوپ که تا قبل بردن جام لیگ قهرمانان اروپا، یکی از ناکامترین مربیان در فینالها معرفی می شد، حالا در لیگ برتر که به عنولن سخت ترین لیگ معرفی می‌شود، می‌تواند رکوردهایی را در هم بشکند که خلق آنها برای برخی مربیان چند دهه زمان برده یا صدها میلیون یورو خرج برداشته است.
در این مقاله به بررسی گوشه ای از رکوردهایی میپردازیم که مرد آلمانیِ هوی‌متال فوتبال اروپا در این فصل می‌تواند تمام آنها را در هم بکشند.

طولانی ترین دوره برد متوالی
(منچسترسیتی ، ۲۰۱۷/۱۸)
چه بازی  لیورپول میتواند آن را بشکند؟ 
واتفورد – ۲۹ فوریه
طولانی ترین مسابقه بدون شکست  ۴۹
(آرسنال ، ۲۰۰۲ / ۰۳ – ۲۰۰۴ / ۰۵)
چه بازی لیورپول می‌تواد آن را بشکند؟
 استون ویلا – ۱۱ آوریل

آیا لیورپول در این فصل مانند آرسنال شکست ناپذیر خواهد بود؟

هنگامی که آرسنال ۴۹ بازی بدون شکست را پشت سر گذاشت، این سؤال مطرح شد که آیا تیمی وجود خواهد داشت که از شکست ناپذیری آرسن ونگر پیشی بگیرد یا خیر؟

از آن زمان فصل بی نظیر شکست‌ناپذیران در یک فصل چلسی تنها یکبار باخت که فصل را باشکوه به پایان رساند و منچسترسیتی در سال ۲۰۱۷/۱۸ تنها دو بار متحمل شکست شد و‌ نتوانست این عنوان را کسب کند.

 • مقابل نورویچ  ۱۵ فوریه
 • مقابل وسته هام ۲۴ فوریه
 • مقابل واتفورد  ۲۹ فوریه
 • مقابل بورنموث  ۷ مارس
 • مقابل اورتون  ۱۶ مارس
 • مقابل  کریستال پالاس  ۲۱ مارس
 • مقابل منچسترسیتی ۴ آوریل
 • مقابل استون ویلا ۱۱ آوریل

همچنین لیورپول از ژانویه گذشته با نتیجه دو بر یک در لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده است؛ و قرمزها اولین تیمی خواهند بود که ۵۰ بازی لیگ برتر را بدون شکست انجام میدهند؛ فقط در صورتی که بتوانند هر ۸ بازی آینده لیگ را با پیروزی پشت سر بگذارند.

بازی ۵۰ ام در ۱۱ آوریل درخانه خانه آستون ویلا خواهد بود.

بیشترین برد – ۳۲
(منچسترسیتی ، ۲۰۱۷/۱۸ و ۲۰۱۸/۱۹)
چه بازی لیورپول می‌تواد آن را بشکند؟
 استون ویلا – ۱۱ آوریل

منچسترسیتی وقتی پپ گواردیولا اولین عنوان قهرمانی لیگ برتر در سال ۲۰۱۸ را  کسب کرد ، رکورد های تیم برنده را به خود اختصاص داد، با نمایشی در طول فصل که لیگ هرگز ندیده بود. علی رغم اینکه سیتی رکورد خاصی را برجا گذاشت، با توجه به روندی که لیورپول  پیش می رود  نه تنها رکورد سیتی را خواهد شکست، بلکه  آن را بهتر می کند.

اگر آنها روند حیرت انگیز پیروزی های خود را که شامل شکست دادن سیتی و اورتون است، ادامه دهند؛ آنها می توانند رکورد برد گواردیولا را در اواسط ماه آوریل در برایتون بشکنند و به طور بالقوه با ۳۷ پیروزی فصل را به پایان برسند. آنها هنوز هم می توانند قبل از پایان فصل در چهار بازی امتیاز کسب کنند و از سیتی سبقت بگیرند.

لیورپول می تواند از رکورد امتیاز من سیتی پیشی بگیرد.

بیشترین امتیاز – ۱۰۰
(منچسترسیتی ، ۲۰۱۷/۱۸)
چه بازی لیورپول می‌تواند آن را بشکند؟
 برنلی ۲۵ آوریل
بیشترین امتیاز در یک فصل لیگ برترمنچسترسیتی ۲۰۱۷/۲۰۱۸.  ۱۰۰
منچستر۲۰۱۸/۱۹  ۹۹
لیورپول۲۰۱۸/۱۹  ۹۸
چلسی۲۰۰۴/۰۵  ۹۵
چلسی۲۰۱۶/۱۷  ۹۳
منچستر یونایتد۱۹۹۹/۰۰  ۹۱

در حال حاضر ، لیورپول می تواند ۱۰۰ امتیاز خود را مقابل برنلی  در ۲۵ آوریل کامل کند و حتی می تواند فقط یک تساوی پس از آن هم به دست آورد تا رکورد را درهم بشکند.

بیشترین برد  در یک فصل – ۱۶
(منچسترسیتی ، ۲۰۱۷/۱۸)
چه بازی لیورپول می‌تواند آن را بشکند؟ 
آرسنال ۲ مه

برنده شدن در تمام بازیها حتی خارج از خانه در یک فصل لیگ برتر برای بسیاری از افراد خیالی به نظر می رسد، از این گذشته، حتی برای تیمی که بالاترین امتیاز در تاریخ لیگ دارد  یعنی تیم ۲۰۱۷/۱۸ منچسترسیتی

بازی های باقیمانده لیورپول

 • مقابل نورویچ – ۱۵ فوریه
 • مقابل واتفورد – ۲۹ فوریه
 • مقابل اورتون – ۱۶ مارس
 • مقابل منچسترسیتی – ۴ آوریل
 • مقابل برایتون – ۱۸ آوریل
 • مقابل آرسنال – ۲ مه
 • مقابل نیوکاسل – ۱۷ مه

اما لیورپول فقط شش برد تا این رکورد فاصله دارد. آنها می توانند در برابر آرسنال در امارات تاریخ بسازند – زمین تیمی که در شش دیدار اخیر فقط یک بار سه امتیاز بازی را کسب کرده است.

قبل از پایان فصل لیورپول می تواند تنها در یک بازی خارج از خانه امتیاز کسب کند تا رکورد سیتی را بشکند  و در این راه باید به دیدار منچستر سیتی و اورتون برود، و همچنین دیدار با آرسنال.

در این فصل لیورپول در تمام بازی های خانگی لیگ برتر تاکنون پیروز شده است.

بیشترین برد خانگی – ۱۸
(چلسی ، ۲۰۰۵/۰۶ ؛ منچستر یونایتد ، ۲۰۱۰/۱۱ ؛ منچسترسیتی ، ۲۰۱۱/۱۲ و ۲۰۱۸/۱۹)
چه بازی  لیورپول می‌تواند آن را بشکند؟
 چلسی ۹ مه

این می تواند یک بازی سخت برای لیورپول باشد  پیروزی در هر بازی خانگی در یک فصل لیگ برتر ، انجام چند کار را می طلبد. گفته می شود ، فقط شش بازی دیگر وجود دارد که مردان کلوپ به اولین تیمی تبدیل شوند که تا به حال این شاهکار را مدیریت کرد.

بازی های خانگی باقیمانده لیورپول

 • مقابل وسته هام – ۲۴ فوریه
 • مقابل بورنموث – ۷ مارس
 • مقابل کریستال پالاس – ۲۱ مارس
 • مقابل استون ویلا – ۱۱ آوریل
 • مقابل بورنلی – ۲۵ آوریل
 • مقابل چلسی – ۹ مه

از این شش بازی، پنج بازی  مقابل تیم هایی هست که در حال حاضر در نیمه جدول هستند و فقط چلسی در رده چهارم، آخرین حریف لیگ آنها در آنفیلد است.

از زمانی که کریستال پالاس در آوریل ۲۰۱۷ آنها را شکست داد، لیورپول یک بازی لیگ را در آنفیلد نباخته است و از آن زمان ۴۳ بار پیروز شده است و ۱۰ بازی را با تساوی پشت سر گذاشته است.

طولانی ترین زمان بدون شکست – ۵۳۷ روز
(آرسنال ، ۲۰۰۲ / ۰۳-۲۰۰۴ / ۰۵)
چه بازی   لیورپول می‌تواند آن را بشکند؟
 نیوکاسل  ۱۷ مه

رکورد شکست‌ناپزیران غیرقابل باور است. اگر لیورپول فصل لیگ برتر را شکست ناپذیر به پایان برساند، آنها تقریباً از ۱۸ ماه  رکورد آرسنال پیشی می‌گیرند، این تاریخ ۲۳ ژوئن است.

این که آیا کلوپ این رکورد ارزشمند مشاهده خواهد کرد یا نه؟ با توجه به اینکه لیورپول هنوز در لیگ قهرمانان و جام حذفی بازی می کند، بسیار سخت است، اما مطمئناً رکورد قابل توجهی است آنها میتوانند ۴۶ روز از رکورد آرسنال بیشتر ادامه دهند، اگر فصل را همینطور به پایان برسانند.

بیشترین فاصله امتیاز با تیم دوم که کسب شده  ۱۹ امتیاز
(منچسترسیتی ، ۲۰۱۷/۱۸)
چه بازی  لیورپول می‌تواند آن را بشکند؟
 منچستر سیتی ۴آوریل

لیورپول در حال حاضر ۲۲ امتیاز بیشتر دارد و احتمالاً این رکورد را خواهد شکست.

دیدگاهتان را بنویسید

تازه ترین های فوتبال

تخته سیاه - علم فوتبال

P