| |

اسکوچیچ: بازی‌های تیم ملی در زمان ویلموتس فیلم درام بود، زمان من اکشن می‌شود!

 

فوتبال۷۲۴–دراگان اسکوچیچ می گوید سبک بازی مورد علاقه اش تهاجمی است و در آینده سبک بازی تیم ملی کشورمان نیز تهاجمی خواهد بود. اسکوچیچ در شرایط کنونی با توجه به شرایط شیوع کرونا اظهار داشت:

سعی کردم با تمام بازیکنان ارتباط برقرار کنم، یکسری از آنها را حضوری دیدم و با سایر بازیکنان تلفنی ارتباط داشتم. اکنون فقط می‌توانیم با تماس تلفنی با بازیکنان در ارتباط باشیم و سعی کردم این ارتباط را حفظ کنیم.

همچنین درباره تغییرات شرایط نسبت به زمان ویلموتس و کارلوس کیروش گفت:

سعی ندارم که نقاط قوت را تغییر بدهیم و باید نقاط قوت را حفظ کنیم، اما قطعاً تیم به خون تازه نیاز دارد و باید خون تازه به تیم ملی تزریق کنیم.

اسکوچیچ درباره آنالیز حریفان گفت:

کرونا فرصت خوبی بود تا حریفان را آنالیز کنیم و در این مدت 40 بازی اخیر تیم ملی را دیدم و حریفان را هم آنالیز کردم. 100 بازی از لیگ برتر را هم با خودم به کرواسی آوردم تا در این فرصت بتوانیم همه بازی‌ها را ببینیم.

اسکوچیچ در مورد شانس صعود به جام جهانی، خاطرنشان کرد:

من شانس‌مان را بالا می‌بینم و فرصت خیلی خوبی داریم. به نظرم به روح بزرگی برای صعود به جام جهانی نیاز داریم.

او درباره برنامه های تمرینی برای صعود گفت:

ابتدا باید برنامه‌ریزی لیگ مشخص شود و بعد ما برنامه‌ریزی کنیم.‌ اکنون زود است که بخواهیم برنامه‌ریزی کنیم، چون هنوز برنامه لیگ مشخص نیست.

وی درباره چگونگی دعوت بازیکنان اظهار داشت:

مهم این است که بازیکن بتواند در این سطح خودش را نشان بدهد و به روز باشد. تمام بازیکنانی که پاسپورت ایرانی دارند، می‌توانند به تیم ملی دعوت شوند و من تیم را به بازیکنان داخلی و لژیونر تقسیم نمی‌کنم.

او درباره نحوه قراردادش و اینکه آیا مرحله نخست قرارداد تیر ماه به پایان می‌رسد، تصریح کرد:

قرارداد بلندمدتی است و بستگی به نتایج دارد. همه جا همین است و مربی که نتواند نتیجه بگیرد، نمی‌تواند ادامه بدهد. شما خودتان خوب می‌دانید که شایعات ناصحیح در ایران زیاد است.

وی درباره ارزیابی هایی که درباره نقاط مثبت و منفی او شده، گفت:

خودم اعتمادبه‌نفس کاملی دارم و تلاش زیادی می‌کنم. من هم نکات منفی دارم، اما قطعاً هر مربی دیگری هم انتخاب می‌شد، نقاط مثبت و منفی داشت.

سرمربی تیم ملی در گفت وگو با  برنامه ورزش و مردم درباره پرونده پرداخت غرامت فسخ قراردادش با باشگاه صنعت نفت آبادان گفت:

امیدوارم زودتر این مشکل حل شود و کارهایی هم برای حل این مشکل انجام شده است. فدراسیون این مسئله را دنبال می‌کند و فکر می‌کنم به زودی این مسئله حل خواهد شد.

اسکوچیچ همچنین در خصوص مطالباتش از باشگاه ملوان گفت:

اصلاً اصراری نکردم درباره حل مشکلم با ملوان و حتی زمانی برای پرداخت تعیین نکردم. صبر کردم، اما انگار اراده‌ای برای حل این مشکل نبود. با این حال انتظار دارم برای کاری که انجام دادم، دستمزدم را بدهند.

وی در پاسخ به اینکه بعد از دیدار با بازیکنان نگاه مثبت‌تری نسبت به او شکل گرفته است یا نه، گفت:

خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم و سعی کردم همیشه خودم را با دراگان دیروز مقایسه کنم که از دراگان دیروز بهتر باشم. اینکه نگاه بازیکنان هم تغییر کرده است امیدوارم با شکل رفتار من و البته نگاه فنی به عملکرد تیم باشد.

سرمربی تیم ملی درباره اینکه فوتبال کی‌روش دفاعی بود و ویلموتس فوتبال هجومی ارائه می‌داد و سبک او چه خواهد بود، گفت:

بازیکنان ایرانی از نظر تکنیکی و تاکتیکی بسیار فوق العاده هستند و فوتبال هجومی در خون بازیکنان ایرانی است. می‌توانیم با این بازیکنان فوتبال خوبی را اجرا کنیم و وقتی می‌بینم تیم‌های ایرانی دفاعی بازی می‌کنند، تعجب می‌کنم و مطمئناً سعی خواهیم کرد که فوتبالی هجومی را به نمایش بگذاریم.

وی همچنین افزود:

تفاوت دو مربی بازی دفاعی یا هجومی نبود، تفاوت تیم کی‌روش نظم خوبی بود که در تیم وجود داشت و همین مسئله باعث برتری او می‌شد. بازی‌های اخیری که از تیم ملی با حضور ویلموتس دیدم شبیه فیلم‌های درام بود، اما سعی می‌کنم بازی‌های تیم ملی در زمان من شبیه فیلم‌های اکشن باشد.

اسکوچیچ در واکنش به این مسئله که به‌عنوان مربی خارجی از مربیان ایرانی مشورت می‌گیرد یا نه، گفت:

من خودم را مربی خارجی نمی‌دانم و از لیگ ایران بیرون آمدم. به نظرم نسبت به مربیان کروات دیگر شناخت خوبی دارم و برای من هم فرقی ندارد که مربی خارجی باشد یا ایرانی و از هرکسی که بتواند به من مشورت بدهد، استفاده خواهم کرد.

وی همچنین درباره دستیارانش در تیم ملی گفت:

وحید هاشمیان با تیم ملی قرارداد داشت و بنده آقای کریم باقری را هم اضافه کردم. دو دستیار خارجی هم دارم و شاید نفرات دیگری را هم به کادر فنی تیم ملی اضافه کردم.

اسکوچیچ در واکنش به این پرسش که آیا دستیاران خارجی‌اش سابقه همکاری با او در ایران را داشته‌اند یا نه، اظهار داشت:

بله، البته همین‌طور است. کسی که دستیار فنی من است در صنعت نفت آبادان با من بود و برای جام جهانی برزیل هم دستیار اول سرمربی اسلوونی بود. مربی دروازه‌بان‌ها نیز در خونه به خونه با من بود و اکنون در حال جدا شدن از تیم ملی کویت است تا به ما بپیوندد.

اسکوچیچ همچنین درباره اینکه با توجه به تماشای دیدارهای‌های قبلی تیم ملی کدام مربی را بهتر می‌داند، خاطرنشان کرد:

دوست ندارم درباره همکاران قدیمی‌ام صحبت کنم و آنها هم زحمت کشیدند.‌ دوست ندارم مربیان را به خوب و بد تقسیم کنم. بلکه شاید بگویم برخی مربیان شجاع هستند و برخی شجاعت کمتری دارند. چون خودم فوتبال هجومی را دوست دارم و با توجه به هیجان بالای جام جهانی، معتقدم در جام جهانی می‌توانستیم هجومی‌تر و با شجاعت بیشتری بازی کنیم.

او در مورد اینکه بازی هجومی باید همراه با نتیجه باشد، گفت:

همه چیز براساس نتایج است، اما دوست دارم در کنار نتایج، نگاه مثبتی هم به شکل بازی داشته باشیم.

سرمربی سابق صنعت نفت آبادان راجع به اینکه بهترین و بدترین بازی این فصل با تیم قبلی‌اش کدام بازی بود، گفت:

فکر می‌کنم بازی مقابل سپاهان که پیروز شدیم. شاید آخرین بازی هم برترین بازی ما بود.

وی در پایان گفت:

برای مردم آرزوی سلامتی می‌کنم. امیدوارم زودتر شرایط فراهم شود تا به ایران بیایم، چون انرژی می‌گیرم و امیدوارم که مردم به تیم ملی ایمان داشته باشند، چون از ایمان داشتن آنها انرژی می‌گیریم. دوست دارم با تیم ملی میلیون‌ها نفر را که تیم ملی را دوست دارند، خوشحال کنیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید