|

مصاحبه مفصل داور شوکر :: از بایرن و بارسلونا و لیگ انگلیس و ایتالیا پیشنهاد داشتم ولی به رئال رفتم،لحظات جشن و قهرمانی با مادرید بعد ۳۲سال توصیف ناپذیر است

به گزارش فوتبال۷۲۴ داور شوکر رئیس اتحادیه فوتبال کرواسی و بازیکن سابق رئال مادرید ،برنده کفش طلا درباره مسائلی از جمله لوکا مودریچ ،وضعیت خودش در دوران بازی و خاطرات قدیم در لالیگا مصاحبه مفصلی را انجام داده است

او میگوید قبل از پیشنهاد رئال پیشنهاد خیلی از تیمهای بزرگ را رد کرده است

داور شوکر گفت:

قبل از انتقال من از سویا به مادرید ، بسیاری از پیشنهادات را رد کردم. از باشگاه های ایتالیایی و انگلیسی پیشنهاداتی دریافت کردم و حتی بایرن سعی کرد با مبلغ زیادی با من قرارداد امضا کند ، همچنین بارسلونا ، اما کوئورواس ( رئیس سویا در آن زمان] حاضر نشد مرا بفروشد.کوئورواس می خواست من بمانم و در تیم ادامه دهم. او امیدوار بود که با پیراهن سویا به گلزنی ادامه دهدم.
اوضاع به همین منوال باقی ماند تا اینکه در یکی از مسابقاتی که سویا و والنسیا را با هم جمع کردیم با دوستم میااتوویچ دیدار کردم و درمورد پروژه لورنزو سانز در مادرید با سیدروف ، روبرتو کارلوس ، پانوچی ، الیگنر و بازیکنان دیگر با هم صحبت کردیم . در حقیقت این تصمیم درستی بود.
بازی در برنابئو و گلزنی برای رئال مادرید چیز خارق العاده ای است و علاوه بر این افتخار ما این بود که بعد از 32 سال ، هفتمین جام اروپایی باشگاه را بدست آوریم.

 

داور شوکر سال ۱۹۹۷ قهرمانی رئال مادرید در اروپا
داور شوکر سال ۱۹۹۷ قهرمانی رئال مادرید در اروپا

داور شوکر درباره قهرمانی لیگ اروپا و بعد از آن گفت :

فتح لیگ قهرمانان با رئال مادرید و گشت و گذار در پایتخت در میان هواداران توصیف ناپذیر است

شما تحت هدایت بسیاری از مربیان ، چه در مادرید و چه در سویا ، آموزش دیدید.

داور شوکر:

من با همه رابطه خوبی داشتم و از همه یاد گرفتم. شنیدن صحبت های لوئیس آراگون ، فابیو کاپلو و بیلاردو که از جمله کسانی بودند که از روز اول رک صحبت می کردند ، باعث افتخار بود.

بهترین خاطره شما از لورنزو سانز که متأسفانه چند ماه پیش از ویروس کرونا درگذشت چیست؟

داور شوکر :

به نظر می رسید لورنزو یک مرد اسپانیایی معمولی است ، من از شیوه صحبت کردن و رفتار با او خوشم آمد ، همیشه با یک سیگار در دهانش. او رئیس بزرگی بود و کاری که انجام داد ، همراه با بقیه اعضای همکارش شگفت انگیز بود.
من از مرگ او بسیار متاسف شدم و البته احساساتم را در مورد این خبر ناخوشایند به خانواده اش ابراز کردم.

پس از ترک رئال مادرید ، در آرسنال و وستهام بازی کردید ، سپس دو سال در مونیخ در سال 1860 ، جایی که بازنشسته شدید رفتید. از لیگ برتر و بوندسلیگا لذت بردید؟

داور شوکر :

وقتی تصمیم گرفتم مادرید را ترک کنم ، احساس نمی کردم برای یک تیم اسپانیایی دیگر بازی کنم ، می خواستم یک لیگ دیگر برم و زبان جدید یاد بگیرم

 

 

 

من با ونگر به آرسنال رفتم و حق با من بود ، لیگ برتر بسیار مهم و متفاوت است ، نحوه صحبت من با داوران ، نحوه بازی آنها ، همه چیز ، سپس من به لیگ آلمان رفتم. من افتخار این را داشتم که در سه لیگ برتر جهان بازی کنم و در سویا ، مادرید ، لندن و مونیخ زندگی کنم.
پس از اتمام قراردادم در باشگاه 1860 مونیخ به آنجا بازگشتم ، دوست داشتم این کار را انجام دهم.

• شما با بسیاری از بازیکنان بزرگ بازی کرده اید. با چه کسی در زمین بهتر بازی کردید؟

در رئال مادرید ، با میاتوویچ ، ردوندو و هیرو.

• به زمان حال برگردیم ، آیا می‌دانید که زیدان موضوع بحث روز است؟

در باشگاه های بزرگ ، مربی در صورت عدم نتیجه خوب همیشه مورد بحث خواهد بود ، زیرا سطح انتظارات بسیار زیاد است ، اما زیدان از این موضوع آگاه است و برای او آرزوی موفقیت می کنم.
البته من به خاطر تمرکز روی رائول به عنوان مربی آینده مادرید یک چیز دیگر می گویم ، فکر می کنم چیزی که او ارائه می دهد عالی است ، من به او بسیار اعتماد دارم.

 

• مودریچ سی و پنج ساله می شود و قراردادش سال آینده به پایان می رسد ، چرا رئال مادرید باید قراردادش را تمدید کند؟

به سادگی به دلایل زیر .. کاپیتان لوکا ، اگر نگوییم بهترین چه در جهان و چه در کرواسی ، او یک بازیکن وفادار است ، از نظر جسمی بسیار قوی است و مسابقات اخیر او این را تأیید می کند. مودریچ باید ادامه دهد و امیدوارم که او سالهای زیادی با رئال مادرید بازی کند ، اما حرف آخر را مربی و هیئت مدیره می‌زنند.

• انقلابی را که در مادرید با احتمال عقد قرارداد با امباپه ، هالند ، کاماویننا یا پوگبا در حال برنامه ریزی است ، چگونه می بینید؟

من برای پرز و برای هر کاری که برای مادرید انجام دادم احترام زیادی قائلم و او مردی است که به قول خود پایبند است و هرچه گفته درست است
مادرید همچنین این مزیت را دارد که بهترین باشگاه جهان است ، بنابراین بیایید ببینیم چه اتفاقی می افتد

• نظر شما در مورد وضعیت هازارد با مصدومیت های مداوم از زمان قرارداد با رئال مادرید چیست؟

عجیب است که او چگونه بعد از چلسی و در مادرید با مشکلات زیادی روبرو شد.
او یک بازیکن استثنایی بود. من نمی دانم آیا مسئله سازگاری است یا نه، اگرچه آسیب دیدگی بخشی از زندگی هر ورزشکاری است و هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتد

 

 

 

 

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید